Triky pro zdravé oči

Dívejte se do zeleně

Před obrazovkou průměrný člověk stráví až 3,5 měsíce každý rok. Při pohledu na obrazovku ovšem mrkáme 5x méně často, a to přispívá k pocitu suchých a podrážděných očí. Při mrkání oční víčka totiž rozprostírají slzy. Tím je zvlhčují a zároveň odplavují cizí tělíska, která by mohla způsobit podráždění.

Pokud hodně namáháte svůj zrak, ať už díváním na televizi, čtením nebo prací na počítači, pak si každé dvě hodiny dělejte krátké přestávky.

Dívejte se do zelené barvy, nejlépe do přírody, na stromy, louku, tak si oči nejvíce odpočinou.

Také vás může zajímat ...

Cviky a prevence

Nastavte monitor či knihu do správné výšky a vzdálenosti k vašim očím. Používejte vhodné osvětlení. Natočte monitor tak, abyste seděli zády k oknu. Pijte dostatečné množství tekutin. Ověřte si, že máte správné brýle, správné kontaktní čočky. Oči procvičujte tak, že je silně zavřete a poté doširoka otevřete. Opět zavřete oči a po dobu jedné minuty masírujte oční víčka krouživými pohyby.

Narovnejte hlavu a koulejte očima po směru hodinových ručiček a poté proti směru. Zaostřujte střídavě na různé předměty, které jsou od vás vzdáleny nejméně 6 metrů.

Často mrkejte..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...