Trpí kvůli dávnému rozhodnutí!

Během svého života měla Jitka Zelenková hned pět velkých lásek, s žádným z mužů však nikdy nechtěla zakládat rodinu. Měla k tomu své důvody, které neměla potřebu veřejně vysvětlovat.

Jenže postupem času přibývalo otázek týkajících se jejího milostného života, volby nemít děti či zdánlivé samoty. Zpěvačka se proto rozhodla otevřít téma, které jí není ani trochu příjemné, a to jen proto, aby se po letech zbavila nálepky opuštěné a zoufalé ženy.

Také vás může zajímat ...

Nechce být za chudinku

Je s podivem, že ještě v dnešní době existují lidé, kteří mají za to, že žena, která se rozhodla nemít děti, je něčím jiná nebo přinejmenším divná. Jako by bylo její povinností přivést na svět dítě, i když o tom sama není přesvědčená a cítí, že mateřství není nic pro ni.

Takhle nějak to má v sobě nastavené Jitka Zelenková, která ovšem celý svůj život naráží na udivené pohledy a často bývá vnímána společností jako opuštěná chudinka. „Mám pocit, že se mě na to ptají odjakživa. Nepříjemné je to hlavně od mužů. Nevadí vám, že žijete sama – ptají se mě. Nejste smutná?“ líčí rozhořčená zpěvačka s tím, že nechápe, proč ji lidé mají za nešťastnou.

Ona se tak totiž ani v nejmenším necítí.

Není prý ani opuštěná, ani naprosto zoufalá a ve svém životě toho dokázala hodně, jen zkrátka nikdy netoužila po dítěti.

Kariéra byla na prvním místě

Zelenková si zvolila svou cestu na níž je pro ni nejdůležitější kariéra, přátelé, zpěv a rozdávání radosti. Jitka tvrdí, že jí ani dnes rodina či partner nechybí. Žije bohatým společenským životem. I přesto se ale kvůli lidem kolem sebe velmi trápí.

„Mám pocit, že se mi snaží vnutit, že žena, která nemá děti, je méněcenná,“ rozpovídala se zpěvačka s tím, že pro to může mít žena přece spoustu osobních, fyzických či psychických důvodů.

Dítě je
o zodpovědnosti

Sama nikdy neměla potřebu o svých vlastních důvodech mluvit či své rozhodnutí vysvětlovat. Zmínila se ale, že kvůli dlouhým koncertním šňůrám netrávila takřka žádný čas doma a nemohla si pořídit ani psa, natož dítě. Vždycky si prý plně uvědomovala, že porodit je jedna věc, pak je ale nutné dítěti vytvořit klidné zázemí.

A toho by zpěvačka vzhledem ke své práci nebyla zkrátka schopna.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...