Trpíte často na opary?

Jakmile se nakazíte virem způsobujícím opary, ze svého těla už ho nedostanete a nehezké puchýřky se vám budou stále vracet. Dá se však zařídit, aby se vracely co nejméně a jen v mírné podobě.

Jak to začíná

Také vás může zajímat ...

Začne vás svědit a pálit na rtu a než se nadějete, máte tam bolavý mokvavý puchýřek. Způsobuje ho vir herpes simplex, něco ho ale musí aktivovat, jinak byste o něm vůbec nevěděli. Mezi spouštěče oparů patří stres, horečnaté onemocnění, pobyt na sluníčku nebo nějaké trauma. Pokud se vám opary hodně často opakují, dost pravděpodobně máte sníženou imunitu.

Co dělat, když se objeví?

Nejdřív zkuste opar zastavit ještě dřív, než se začne dělat puchýřek. To znamená použít nějaký protivirový medikament už ve chvíli, kdy vás rty začnou svědit a pálit. Když se to nepovede, začněte postižené místo vysušovat.

V lékárnách jsou k dostání různé náplasti, gely, krémy s antivirovými látkami, dezinfekční či antibakteriální roztoky. Jakmile se pak udělá strup, musíte čekat, až se vám přibližně za 7-10 dní postupně odhojí.

V této fázi postižené místo promazávejte třeba konopnou mastičkou, tea tree olejem nebo zinkovou mastí. Protivirové mastičky a náplasti hodně zmírní projevy, takže opar není tak bolestivý, zároveň místo chrání, aby se do něj nedostala infekce a potíže se nezhoršily.

Aby nebyl často

Pokud vás opar trápí často nebo mívá horší průběh či větší rozsah, jděte hned při prvních příznacích k lékaři, aby vám předepsal antivirotické tablety. Díky nim se opar na kůži nemusí objevit, případně jen na kratší dobu nebo má podstatně mírnější průběh.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...