Trpíte nespavostí? Zkuste kozlík!

Stres, nesoustředěnost, nespavost, úzkosti či deprese – to vše vám pomůže překonat nenápadná bylinka kozlík lékařský.

Z kozlíku se odedávna vyrábějí známé valeriánské kapky. Kromě zklidnění centrální nervové soustavy zmírňují všechny příznaky vyvolané neklidem či stresem jako je bušení srdce, bolest žaludku či třes, navíc podporují zdravé trávení, normální činnost kardiovaskulárního systému, uvolňují a ulevují od křečí. Užívají se při depresích, hysterii a působí proti bolesti hlavy a malátnosti.

Také vás může zajímat ...

Neužívejte je ale déle než jeden měsíc.

Vyrobte si lék Využívá se kořen kozlíku, který se sbírá září a říjnu (někdy i listopadu) a obsahuje dokonalý mix prospěšných látek. Připravit si z něj můžete třeba tinkturu, která pomáhá při nervových poruchách. Smíchejte 2 g kořene kozlíku, 8 g kořene anděliky a 30 ml čistého lihu a nechte 36 hodin louhovat. Poté sceďte a užívejte dvakrát denně 5 kapek.

Proti nespavosti pomůže odvar: zalijte 2 lžičky drceného kořene kozlíku 250 ml studené vody, asi 10 minut povařte a pak nechte ještě 15 minut louhovat.

Pijte po několik dní jeden šálek ráno a jeden večer.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...