Ťukněte si rozmarýnovým vínem

Rozmarýn je považován za jednu z nejkrásnějších bylinek. Navíc ho lze snadno pěstovat doma v květináči nebo na balkóně, a tak ho můžete mít vždy po ruce. Rozmarýn je opravdovým životabudičem. Posiluje srdce a krevní oběh, stimuluje lymfu, uvolňuje ztuhlé svalstvo a prokrvuje mozek, čímž přispívá k dobré koncentraci a jasné mysli.

V koupeli rozmarýn podporuje prokrvení pokožky, svalů a kloubů, čímž odplavuje únavu, hojí namožené svaly a prospívá i při revmatismu. Rozmarýnové víno je výborné na povzbuzení organismu, zvýšení krevního tlaku a prokrvení mozku.

Nemělo by se však užívat dlouhodobě, ideálně tak 4 týdny. 2 lžíce čerstvých listů i květů rozmarýnu přelijte 0,5 litru kvalitního červeného vína a vše nechejte 7 dní louhovat. Nesmíte zapomenout 2 x denně protřepávat, aby se uvolnily léčivé látky.

Poté přeceďte, víno uskladněte v chladničce a užívejte 1 x denně jednu malou skleničku.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...