Tyrolsko? Nejlepší lyžování za humny!

Ostré horské štíty, divoké řeky, romantická údolí a vynikající kuchyně

Najdete zde božský klid a málo lidí. Je to země zaslíbená lyžařům, běžkařům i návštěvníkům, kteří rádi objevují neobjevené. Čeká vás tady perfektní lyžování a výborná kuchyně podobná italské.

Lyžařský ráj SkiWelt Brixental

Také vás může zajímat ...

Na hory do Rakouska se jezdí stále více. Jednou z nejlepších a zároveň nejbližších oblastí je Skiwelt Brixental. Z Prahy jste tu za čtyři a půl hodiny a je to pouhou hodinu jízdy od Mnichova! A už sama cesta vás okouzlí úžasnou krajinou.

Řetězy potřebovat nebudete, silnice jsou sjízdné až do cíle. A co vás tu čeká? Přes 280 kilometrů skutečně perfektně udržovaných sjezdovek, 77 starobylých, rodinami vedených horských chat s terasami, panoramatické vyhlídky na více než 70 třítisícových vrcholů, 4 zábavní parky, osvětlené sáňkařské dráhy, ráj pro běžkaře, a dokonce i nádherné trasy pro pěší turistiku.

Oblast se skládá z lyžařských areálů Brixen im Thale, Ellmau, Going, Hopfgarten, Itter, Kelchsau, Scheffau, Westendorf a Söll. A právě v posledně jmenovaném mají 11 kilometrů osvětlených nočních sjezdovek a tím je lyžařská oblast SkiWelt Söll největší areál s nočním lyžováním v celém Rakousku!

Pro běžkaře

Pro milovníky běžek má lyžařská oblast SkiWelt k dispozici celkem 196 kilometrů profesionálně upravovaných běžkařských tratí s nejrůznějším profilem.

Absolutním zlatým hřebem je vysoko položená trať Hochbrixen. Nádherná krajina kolem dokola a díky velké nadmořské výšce sníh až do konce sezony.

Hurá na saně

Jedna z nejkrásnějších sáňkařských drah v celé lyžařské oblasti SkiWelt je 4,5 kilometru dlouhá trať z vrcholu Astberg.

Trať je denně do půlnoci osvětlená. Příslušnou výbavu si obstaráte v půjčovně saní v prodejně Goingsport, přímo u dolní stanice lanovky Astbergbahn nebo i v mezistanicích. Večerní jízda na saních je super zakončení dne.

Stylové ubytování i strava

Jste-li milovníky stylového prostředí, tady vám v tomto ohledu udělají radost. V této oblasti najdete stovku chat a penzionů v tyrolském stylu – a to včetně originální a výtečné kuchyně.

Ve všech panuje pravá tyrolská atmosféra, pohoda a přátelské prostředí. Nocleh pořídíte už od 15 eur za osobu, takže se nemusíte bát přemrštěných cen. Pro náročnější návštěvníky jsou tu samozřejmě spousty hotelů od středních až po ty nejvyšší kategorie.

Sněhová jistota

Z hlediska sněhu jste zde na té nejsprávnější adrese, protože právě areál SkiWelt patří k zimním střediskům s největší sněhovou jistotou v celých Alpách.

Jak se sem dostat

Pojedete-li autem, pak zamiřte přes Německo a to bez dálniční známky! Tady ji nepotřebujete.

Pokud pojedete přes Norimberk, Mnichov a na jih přes Kufstein, nemusíte platit žádné dálniční poplatky. Oblast se nachází v Rakousku pouhých 7 kilometrů od německých hranic a policie je zde tolerantní. Z Prahy je to 470 kilometrů.

Co byste měli vědět

• Lady’s Day – Každou středu mohou všechny „ladies“ jezdit na skipas s tarifem pro mládež!

• Skibusy zdarma – Lyžařské autobusy jsou pro lyžaře s lyžařským vybavením a platným skipasem zdarma!

• Co musíte ochutnat? Tyrolské speciality – špek, speciální knedlíky v polévce, císařský šmorn, špecle, plněné taštičky Schlipfkrapfen a jiné.

5denní dovolenou vlastní dopravou v tříhvězdičkovém hotelu s polopenzí pořídíte již od 4390 Kč!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...