U lesní studánky děsil turisty strašidelný přízrak!

Tajemná bytost měla podobu starého muže ve vesnickém obleku.

Místní pověst se ukázala být pravdivou. Zjevení jsem viděla tváří v tvář!

S tou povídačkou nejprve přišla moje vnučka Martinka. Trávili jsme prázdniny na chatě, kterou jsme si s manželem zapůjčili na celý měsíc. Měli jsme s sebou vnoučata od obou našich potomků: dva kluky od dcery a vnučku od syna. Byli jsme na chatě třetí den, když osmiletá Martinka, která se mezitím seznámila s dětmi z chatové osady, přiběhla celá vykulená.

Také vás může zajímat ...

Prý že je v lese strašidlo a když někdo zlobí, tak ho potrestá!

Manžel byl nadšený

Domnívali jsme se, že Martinka jen převzala nějakou místní historku nebo dokonce výmysl některého z rodičů, využitý k tomu, aby jeho děti byly hodné. Pak jsem ale několikrát slyšela i od dospělých z okolních chat, že u lesní studánky, vzdálené po stezce asi kilometr, se opravdu zjevuje nějaký děsivý přízrak. Je to prý starý muž v obleku, jaké jsou k vidění u vesničanů v historických filmech.

Občas se náhle objeví u studánky, vznáší se nad zemí a nadává osamělým kolemjdoucím. Nikdy nikomu neublížil, ale hodně lidí prý už vyděsil, takže se v noci na stezku nikdo neodváží. Já jsem vždycky byla rozumově založená. Říkala jsem si, že pokud to není vyloženě vymyšlená historka, tak si u studánky dělá z turistů dobrý den nějaký místní podivín. Nejspíš ani nebude nebezpečný.

Manžel, který na rozdíl ode mě měl vždycky tak trochu hlavu v oblacích, byl z existence přízraku nadšen a rozhodl se, že musí záhadě přijít na kloub.

Chodili jsme tedy s dětmi na procházky kolem studánky tak často, jak to šlo, jenže nikdy jsme nic strašidelného nespatřili.

Šla jsem se přesvědčit sama

Jednoho dne se děti domluvily a vydaly se ke studánce tajně, bez našeho vědomí. Byl z toho pěkný poprask, protože jsme je samozřejmě za chvíli postrádali. Přiřítily se dost vyděšené ještě dřív, než jsme se vydali zalarmovat okolí. Martinka volala, že viděli bubáka. Manžel se tam s ní vydal; vnuci moc nadšení vrátit se zpátky ke studánce neprojevovali.

Za čtvrt hodiny byl manžel s Martinkou zpátky. Tvářil se docela vážně a tvrdil, že je tam opravdu něco jiného a že si děti nevymýšlely. Přesvědčil mě, abych se tam šla podívat také. Došla jsem ke studánce a samozřejmě tam nikdo nebyl. Už jsem se chtěla otočit a jít zpátky k chatě, když po stezce přicházela nějaká mladá dvojice.

Nebyli příliš sympatičtí, jen mě přelétli pohledem, ani nepozdravili. Dívka mě pak naštvala úplně, když odhodil na zem papír od čokolády, kterou pojídala. V tu chvíli se ale stalo něco nečekaného a já nevěřila svým očím – před mladým párem se zjevil přízrak, jako by tam vyrostl ze země.

Okamžitě jsem poznala, že je to strašidlo, o kterém už jsem tolik slyšela!

Byl to strážce lesa?

Vypadalo to, že přízrak na dívku zaútočí. Ta vykřikla a stála jako přimrazená, zatímco její partner se dal zbaběle na útěk. Já jsem se nacházela opodál a jen jsem vytřeštěnýma očima hleděla na to, co se odehrávalo přede mnou. Dívka naštěstí byla natolik inteligentní, že pochopila, proč se přízrak zlobí. Sebrala ze země odhozený obal od čokolády a také se pomalu dávala na ústup.

Jakmile zmizela v lese, přízrak se ještě chvíli díval mým směrem a pak se najednou ve vteřině doslova rozplynul. Zatímco jsem předtím od chaty odcházela přesvědčená, že všechny ty řeči o přízraku jsou vymyšlenou pohádkou, zpátky jsem se vracela s jistotou, že tentokrát se jedná o pravdu. Do našeho odjezdu už nikdo z nás přízrak neviděl, ale vím, že u té studánky dál je.

Za sebe si myslím, že jde o nějakého tajného strážce lesa.

Letos koncem léta pojedeme na tu chatu znovu, tak jsem zvědavá, jestli to strašidlo znovu uvidíme!

Libuše D. , (55), Plzeň

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...