Účinky medu pro vaši krásu

Med není vhodný jen na chleba nebo do čaje. Skvělé účinky má i na pokožku a vlasy.

Přírodní odličovač

Také vás může zajímat ...

Chcete si udělat domácí pleťovou vodu? Smíchejte lžičku medu s citronovou šťávou a rozpusťte v hrnku převařené vody. Nechte přírodní odličovač vychladnout a používejte ho každý večer na čištění pleti. Pokožka po něm bude svěží a zářivá.

Vyhlazuje jizvy

Velice silné regenerační účinky na kůži má manukový med, který obsahuje, kromě jiných minerálů, zinek a také enzymy, které podporují obnovu a růst nových tkání. Chcete-li se zbavit nevzhledných strií a jizev, ošetřujte je každý večer vrstvičkou manukového medu.

Zábal na vlasy

Chcete mít krásné a lesklé kadeře? Umíchejte si medový zábal. Rozpusťte trochu medu s citronovou šťávou v teplé vodě a vzniklou směs vetřete do vlasů. Nechte působit 10 minut, pak vlasy důkladně opláchněte vlažnou vodou.

Hydratuje pleť

Med výborně hydratuje a vyživuje pokožku. Svůj elixír krásy a mládí si snadno vykouzlíte, když smícháte několik lžic tvarohu, lžíci medu, vaječný bílek a lžíci kokosového oleje. Masku naneste na vyčištěnou tvář a nechte působit 10 až 15 minut. Pak pečlivě smyjte.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

reklama