Účinné byliny při léčbě močových cest

Jogurt v léčbě infekcí výrazně pomáhá

Nepříjemnosti s močovým měchýřem mohou začít obyčejným prochladnutím. Jakmile se jednou zánět objeví, onemocnění se v určitých periodách opakuje. Proto je dobré vědět, jaké bylinky mohou pomoci. Buďte v obraze a vsaďte na ně.

Brusinky jsou nad zlato

Také vás může zajímat ...

Malé červené plody v sobě obsahují velmi prospěšné látky, které jsou schopny ničit choroboplodné zárodky. Díky desinfekčnímu a močopudnému účinku přináší rychlou úlevu od nepříjemných, pálivých bolestí.

Přinášíme vám na brusinkový sirup rychlý, ale účinný recept. Na silný brusinkový sirup si připravíme: 1 kg čerstvých brusinek, 0,5 kg cukru (můžete použít i hnědý cukr), 0,5 l vody. Brusinky zalijeme vodou a vaříme, dokud plody úplně nezměknou.

Necháme je pár hodin odpočinout a směs poté rozmixujeme ručním mixérem. Až docílíme tekutiny bez hrudek, přidáme půl kila cukru a necháme je přejít varem. Sirup je nejsilnější, pokud používáte čerstvé plody.Není tedy na škodu připravit si sirupu více tak v obranných procesech těla. Kromě toho má silné močopudné účinky a pozitivně působí na inkontinenci.

Směs bylin s přesličkou

Připravíme ji ze stejných dílů natě přesličky rolní, rdesna ptačího, třezalky tečkované, listu kopřivy. Dvě čajové lžičky směsi přelijeme dvěma decilitry vroucí vody, patnáct minut necháme louhovat a pak scedíme. Pijeme třikrát denně před jídlem. Sedací koupel Účinně posílit funkci měchýře a předcházet onemocnění ledvin můžeme pomocí koupele z přesličky – 250 g natě vložíme do dvou litrů studené vody a necháme několik hodin vyluhovat, nejlépe přes noc.

Pak čtvrt hodiny povaříme a scedíme do předem připravené sedací koupele. Voda musí sahat nad ledviny a její teplota by se měla pohybovat kolem třiceti osmi stupňů Celsia. Je třeba v ní vydržet alespoň patnáct minut.

Osvědčená domácí pomoc

Rozpustíme lžičku jedlé sody ve sklenici vody a nápoj vypijeme. Soda sníží kyselost moči a zmírní tak pálení při močení. Denně sníme alespoň jeden kelímek kvalitního jogurtu s živými mléčnými bakteriemi, které pomáhají nejen v prevenci infekcí močových cest, ale i kvasinkových infekcí.

Lichořeřišnice větší – přírodní antibiotikum

Lichořeřišnice je v lidovém léčitelství označovaná za silné přírodní antibiotikum, které přispívá k doléčení opakujících se zánětů a zejména zánětů močového měchýře. Díky svým silným antibakteriálním účinkům omezuje nadměrný výskyt nežádoucích bakterií v močových cestách a pomáhá.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...