Udělejte si čas na detox

Přes celý rok se v našem těle hromadí spousta zdraví škodlivých toxinů, kterých je třeba se zbavit, aby naše tělo fungovalo tak, jak má. Očistu těla byste správně měli provádět dvakrát ročně, na přelomu listopadu a prosince a dubna a května.

Detox by měl trvat minimálně týden, nejlépe však čtrnáct dní až jeden měsíc. První dny by se váš jídelníček neměl skládat z ničeho jiného než zeleného čaje a ovocných a zeleninových šťáv.

Také vás může zajímat ...

Očista s jablky a rýží

Při třídenní jablečné očistě konzumujete pouze jablka, přesněji jeden a půl kilogramu jablek denně. Jablka nesmějí být nijak tepelně upravená. Jakmile jablečný detox skončíte, dalších pět dní je třeba konzumovat pouze veganskou stravu, tedy nejlépe jen ovoce a zeleninu.

Další rozšířenou očistou je ta rýžová. Pět až sedm dní v kuse jíte pouze rýži, a to v bio kvalitě. A můžete jí dokonce sníst, kolik jen chcete.

Zakázané potraviny

V dalších dnech můžete potraviny postupně přidávat. Kterým byste se ale měli vyhnout zcela? Alespoň na čtrnáct dní se vzdejte smažených jídel, bílé mouky, bílého cukru, mléčných výrobků a vepřového a hovězího masa. Také omezte na minimum konzumaci kávy, sladkých a perlivých nápojů a černého čaje.

Co byste měli zařadit do jídelníčku?

Některé potraviny je naopak žádoucí konzumovat pravidelně. Mezi ně patří například zelí, které obsahuje vitamin A, E a C, minerály a také kyselinu listovou. Obsahuje rovněž spoustu vlákniny a zbavuje tělo přebytečné vody. Výborná je i červená řepa.

Léčí a posiluje játra a střeva a také čistí krev. Pijte rovněž dostatek zeleného čaje. Dodá vám energii stejně jako káva a nastartuje správně metabolismus a tím vám pomůže shodit přebytečná kila. Také zařaďte do jídelníčku ryby, dýni, čerstvý špenát, květák, kuřecí a krůtí maso a v neposlední řadě rovněž kysané výrobky.

Co dalšího ještě dělat?

Součástí detoxu by měl být také dostatečný odpočinek těla a mysli a každodenní bylinná koupel s mořskou solí.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama