Umíte správně zacházet s opalovací krémy?

To, že se máme v létě chránit krémy s U V faktorem, většinou víme. I v tak jednoduché činnosti ale děláme zbytečné chyby, které vedou ke spálení pokožky. Jak se jich vyvarovat?

Buďte důkladní Nestačí jen znát svůj fototyp a podle toho zvolit vhodný přípravek. Důležité je i nanést opalovací krém, mléko či pěnu 30 minut před sluněním. Je potřeba ho rozetřít rovnoměrně, nejlépe ve dvou vrstvách, při druhé aplikaci se zatřou i zapomenutá místa. Zvláštní pozornost věnujte citlivým partiím těla, jako je nos, rty, ušní boltce a také chodidla.

Také vás může zajímat ...

Lidé také často zapomínají mazat místa kolem okraje plavek, klíční kosti či hřbety rukou.

Jednou nestačí Ochrannou vrstvu j byste měli obnovovat zhruba každé dvě hodiny. A to nejen po koupání, ale i když se třeba více potíte – pot totiž „odplavuje“ krém také. Setřít si ho můžete i ručníkem, pískem, na dece či na lehátku. Pokud jste první aplikaci provedli pečlivě, při jejím obnovení už není nutné čekání na účinek krému.

Škodlivé záření proniká i pod vodu, proto je dobré vybírat voděodolné opalovací prostředky.

Kolík krému nanášet?
Nejčastější příčinou spálení na sluníčku je špatné dávkování opalovacího přípravku. Doporučené množství je 2 mg / cm2 kůže, tj. na celé tělo použít průměrně asi šest čajových lžiček krému.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...