Umíte to s korektorem?

Umíte to s korektorem?

Kruhy pod očima, pupínky nestejný tón pleti,nebo fialové žilky – s korektorem zvládnete zamaskovat všechny z nich. Stačí se jen naučit je správně používat. Barevná paleta Pro zakrytí kruhů pod očima použijte korektor o odstín světlejší, než je vaše barva pleti, opticky ji rozjasní.

Kromě pleťových odstínů existují i růžové, žluté a zelené a každá barva řeší jiný problém. Zelené korektory se používají k neutralizování začervenalých míst na pleti, tedy na zamaskování zahojeného pupínku nebo rozšířených červených žilek.

Také vás může zajímat ...

Žluté jsou skvělým pomocníkem v boji s nafialovělými kruhy pod očima nebo žilkami v obličeji zbarvenými do modra či fialova. Růžový použijte na našedlé kruhy pod očima, schová také drobné hnědé pigmentové skvrny.

Tekutý, pěnový, nebo tuhý? Tuhé korektory se hodí spíš na nedostatky pleti. Na kruhy pod očima jsou moc hutné, mohou pleť vysušit a zvýraznit vrásky, na ně použijte raději tekuté nebo pěnové. Na pupínky můžete použít jak tekuté, tak tuhé – ty se často vyrábějí s přísadou antibakteriální složky, která pupínky vysuší a ochrání před zanícením.

Tekuté a pěnové korektory si navíc můžete na hřbetu ruky namíchat s make-upem a vytvořit si tak odstín, který vám bude nejvíc vyhovovat. Jak je nanášet Korektory můžete pouožít rovnou na podkladový krém nebo bázi , ideální je ale použít je až po nanesení make-upu – nedokonalosti tak budou maskovány hned dvojitou vrstvou.

Pokud jsou v tyčince, nanášejte je přímo, tekuté zase štětcem nebo prsty. Neroztírejte je ale jako make-up, do pokožky je jen lehce vklepávejte do zutracena, docílíte tak přirozenějšího vzhledu. I u korektorů platí, že méně je více, začněte proto raději s malým množstvím a podle potřeby ho zvyšte.

Nakonec vše zafixujte transparentním nebo barevným pudrem. .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama