Umíte uznat svou chybu?

Chystáte se jít s mužem na oslavu a zjistíte, že jste dárek nechali doma. Začnete se obviňovat, čí je to chyba a svádíte vinu jeden na druhého? Stop…

Partnerství je náročná disciplína. Neustále se snažíme vyhrávat a chceme vypadat jako vítězové alespoň před svým okolím. Jakmile se ukáže, že jste něco pokazila, leknete se a ihned se snažíte najít si obětního beránka, na kterého svalíte vinu. A kdo je většinou nejblíže po ruce? Samozřejmě je to váš partner.

Také vás může zajímat ...

Po slovech: „Proč jsi ten dárek nevzal, když jsi odcházel poslední?“ je vám hned líp. Vždyť o tom dárku také věděl, tak v tom jede s vámi a odpovědnost už není jen na vás. Ale je to tak správně?

Nesvádějte vinu na druhého

To, že žijete s mužem, neznamená, že přestanete být samostatným člověkem. Kdysi jste přece také řešila vše sama, a když jste udělala chybu, nadávala jste jen sama sobě. Chcete vzít oslavenci dárek? Tak se o to postarejte sama, nebo zkontrolujte, jestli to udělal ten druhý.

Pokud vám tedy muž neřekne, že se o to postará sám, a tím přebírá zodpovědnost. Ale neobviňujte ho proto, abyste odvrátila kritiku od sebe, když víte, že máte stejnou vinu jako on.

Rozdělte si povinnosti

Co s tím? Je dobré, pokud si dopředu rozdělíte své povinnosti, kdo se o co postará. To se vyplatí například u balení věcí na dovolenou, ale i při péči o domácnost, rodinu a povinnosti ve vztahu. Jeden si třeba vezme na starost peníze a druhý plánování výletů…

Každému by jeho funkce měla vyhovovat. Pokud však přesto něco spletete, smiřte se s tím a zachovejte se jako moudrá žena, která dokáže nést svou část viny. A berte to pokud možno s humorem.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...