Úplné zatmění srdce prožívá Bonnie Tyler už téměř půl století!

Dala přednost kariéře před mateřstvím a potom toho zpětně litovala.

Velšská zpěvačka Bonnie Tyler (69) zabodovala na mezinárodní scéně v druhé polovině sedmdesátých let. V té době už byla pár let provdaná za sportovce Roberta Sullivana (71).

Na svět přišla Bonnie Tyler (69) jako Gaynor Hopkins a hudební geny zdědila nejspíš po mamince. Ta jako operní zpěvačka zpívala malé Bonnie i jejím šesti sourozencům zpívala doma slavné árie. Dětství měla budoucí zpěvačka klidné a pohodové, jediným stínem na něm byla smrt jedné ze sester.

Také vás může zajímat ...

S otcem a matkou žila v malém obecním domku. Měla je ráda a vážila si jich, i za to, jak úspěšně zvládli vychovat tolik potomků. Ona sama ale bohužel v dospělosti s nimi nemohla své rodičovství srovnávat, protože se maminkou nestala.

Vděčnost svým rodičům uměla dát najevo

V sedmnácti letech se Bonnie přihlásila do místní talentové soutěže. Umístila se na druhém místě. „To bylo v roce 1969,“ vzpomínala. „Nikdy mě nenapadlo, že to bude začátek tak úspěšné kariéry.“ Nebyla sama, kdo se v rodině vydal na hudební dráhu.

Jeden z jejích bratrů si založil rockovou kapelu. Slavnou se ale stala jen Bonnie. O tom, jakou vychovali vděčnou dceru, se její rodiče mohli přesvědčit hned, jak začala být úspěšná. Jakmile její první písničky zabodovaly v hitparádách, přineslo jí to spoustu peněz.

Neutratila je sama, koupila otci a matce nový dům. Byla jim vděčná za to, jak ji naučili postavit se čelem světu. Matka jí zdůrazňovala, aby věřila sobě samotné, protože to nikdo jiný za ni neudělá.

Také radila, ať rodina vždycky při sobě. „Dávala přitom jeden prst přes druhý, abychom pochopili, jak to myslí,“ uvedla v jednom rozhovoru.

Příliš velký dům pro dva

Málokteré ženě se stane, aby si vzala svého prvního přítele a vydržela po jeho boku celý život. Ačkoliv hudebníci mívají většinou dost neuspořádaný život – a platí to pro obě pohlaví – Bonnie se ta romantická představa splnila.

Roberta Sullivana (71), zápasníka bojových sportů, poznala v pouhých osmnácti letech. Prožila s ním první velkou lásku, kterou po čtyřletém chození završili svatbou. Bonnie si v showbyznysu vydělala spoustu peněz, takže si dvojice mohla dovolit pořídit si luxusní dům na březích Atlantiku, v Portugalsku. Pro dva lidi je ale až příliš velký.

Láska Roberta a Bonnie totiž nebyla završena narozením společných dětí. Částečně to bylo dílem osudu, jednalo se ale hlavně o důsledky jejich rozhodnutí. O mateřství totiž Bonnie začala vážně uvažovat až ve věku, kdy už bylo těhotenství riskantní.

Důvod byl jasný: nechtěla přerušovat svoji kariéru. Původně se s Robertem domluvili, že na početí potomka počkají sedm let po svatbě. Jenže za oněch sedm roků se popularita Bonnie ještě znásobila a tak došlo k dalšímu odložení.

Připravil jí nepříjemné překvapení

Teprve když už bylo zpěvačce téměř čtyřicet, pochopila, že nyní už těch šancí stát se matkou příliš nebude. Věděla, že je to ten správný čas. Přišla do jiného stavu, tak jak si přála, jenže organismus, vyčerpaný mnohaletou namáhavou prací, byl proti tomu. Po dvou a půl měsících o dítě přišla.

Další úsilí už vyšlo naprázdno. Bonnie to nejprve nesla těžce, ale nakonec se smířila s daným stavem věcí. Má i tak velkou rodinu, díky svým sourozencům: šestnáct neteří a synovců a dvanáct praneteří a prasynovců. „Na nedostatek dětí v mém životě jsem si nemohla stěžovat,“ konstatovala nakonec.

Na co si ale stěžovat mohla, bylo nemilé překvapení, které jí před časem připravil manžel. Ukázalo se, že Robert měl tajný poměr s mladou Francouzkou, kterou Bonnie navíc osobně znala. Když tahle nevěra vyšla najevo, manžel byl v šoku a pod tlakem okolností přišly vážné zdravotní problémy.

Prodělal prý mrtvici a vznikly i fámy, že zemřel. Bonnie ale tenhle prohřešek Robertovi odpustila a celoživotní osudový vztah tak trvá dál.

Nečekala, že z její nejslavnější písničky bude takový hit!

Největším hitem Bonnie Tyler zůstává od roku 1983 písnička Total Eclipse of the Heart čili Úplné zatmění srdce. Hned po svém vzniku se držela dlouho na předních místech světových hitparád, ačkoliv ve své původní verzi trvala sedm minut.

Bonnie se zpětně přiznala, že tehdy absolutně nečekala takový úspěch. „Její nálada je tak zvláštní, že jsem nevěděla, jestli mám plakat nebo se usmívat,“ uvedla. „Je to o emocích a tak bylo důležité se do ní naplno vcítit. To se mi myslím opravdu podařilo.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama