Upravené ruce jsou vizitkou každé ženy

Dlouhé štíhlé prsty, útlá zápěstí a dokonalá manikúra. Kdo by si takové ruce nepřál mít. Ale realita je bohužel většinou úplně jiná. Nezoufejte, naučíme vás šikovné triky, díky kterým své ruce lépe přiblížíte vysněnému ideálu.

Krása není pouze o dědičnosti, ale také o optické iluzi. Vlasům dodáte objem, rty namalujete leskem, který je zvětší, širokou tvář zúžíte díky správnému konturování. Co ale udělat proto, aby byly krásné a štíhlé i vaše ruce?

Také vás může zajímat ...

Prožeňte lymfu

Prozradíme vám, jak zařídit, aby vaše ruce byly vizuálně štíhlejší a krásnější. Jste-li náchylná k otokům nebo k zadržování vody, součástí vašeho každodenního rituálu by měla být ranní i večerního rutina v podobě masáže. Tu byste měla provádět ideálně koupelovým kartáčem s tvrdšími přírodními štětinami. Této metodě se říká brushing a může ti je dělat jak nasucho, tak ve sprše.

Brushing má blahodárný vliv nejen na celé tělo, ale zvláště na končetiny, protože rozproudí krev od samotných konečků prstů.

Uvidíte, že se otoky už po týdnu výrazně vymizí.

Jaký tvar nehtů vám prodlouží prsty?

Zásadní roli u podoby rukou hrají hlavně nehty. Jejich tvar, délka i barvy laků. Co se týče délky, tak nejlepší je ta, kdy je samotný nehet jen o několik milimetrů delší než bříška prstů. Za nejlichotivější tvar se považuje oválný, mandlový, nebo hranatější, lehce zaoblený po krajích. Nehet více vizuálně prodloužíte, když kůžičku posunete blízko k nehtovému lůžku.

Stačí, když na ni necháte několik minut působit olejíček a následně ji zatlačíte speciálním kolíčkem na nehty.

Prsty pak budou vypadat o něco delší.

Přiznejte barvu

Jsou vaše ruce rudé, plné pigmentových skvrn nebo je máte poseté modrými žilkami? S tím vším se dá vypořádat. Kupte si tónovací sprej na nohy. Použijte ho na vnější část rukou a zápěstí. Nepatrný nádech opálení a vyrovnaný tón pleti udělají s rukama zázraky.

Na co byste také neměla zapomínat jsou odstíny laků na nehty, které nemají zvýrazňovat červený podtón vaší pleti.

Správný odstín umí divy

Nemusíte se vzdávat červené barvy, jen se při výběru laku ujistěte, že je má nádech do studena a modrý podtón. Jestli máte pleť spíše dozlatova, vyhněte se zase fialové nebo šedivé barvě, naopak sáhněte po výraznější korálové nebo tmavší červené. Pokud máte bílou až porcelánovou pokožkou, vyvarujte se všech odstínů modré a tyrkysové.

Dalším trikem, který pomůže zvláště těm, kdo trvají na krátkých hranatých nehtech, je způsob lakování. Nechte vždy po bočních stranách tenký nenalakovaný proužek a barevně nejsytější udělejte prostředek nehtu.

To ho vizuálně prodlouží a hlavně zúží.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...