Ursula Andress – Dívka v laciných bikinách

Herečka a modelka Ursula Andress se zapsala nejen u diváků, ale i u odborníků jako kráska nevelkého talentu. To jí ale nezabránilo v tom stát se snem mužů po celém světě a získat roli, která jí navždy změnila život. Snaha plastických chirurgů smazat známky stárnutí vzala bohužel této umělkyni její oslnivou krásu a půvab.

Dnes by tak v její tváři už asi jen málokdo hledal ženu, po níž šíleli muži po celém světě a která se stala erotickým symbolem šedesátých let. Ve Spojených státech je označována za druhou Marlene Dietrich (†90) a v roce 2003 se její jediná známá role dívky Jamese Bonda, díky níž se nesmazatelně zapsala do filmové histore, umístila na prvním místě mezi stovkou nejerotičtějších filmových momentů.

Také vás může zajímat ...

Herečka jedné role

Režiséři i diváci oceňovali u Andress spíše její fyzické přednosti než talent, mnohé tak zaskočilo zjištění, že studovala v Bernu a Ženevě a ovládá plynně čtyři světové jazyky. Svou kariéru odstartovala švýcarská rodačka jako modelka v Paříži. Kdoví, jestli bychom se někdy o neobyčejně krásné herečce dozvěděli, nebýt bondovky Dr. No z roku 1962.

Ursula Andress byla první ženou, která se po boku neohroženého agenta Jamese Bonda objevila. Postava Bond girl Honey Ryder ji během okamžiku vystřelila mezi ty největší hollywoodské hvězdy. Ve filmu se totiž objevila v legendárních bílých bikinách, které se později staly celosvětovým hitem.

Scéna, kdy se božské tělo Ursuly Andress zahalené jen do titěrných plavek vynořuje z mořských vln nenechá ani po letech žádného muže chladným.

S nahotou potíže neměla

Kultovní snímek herečce otevřel cestu do velkého světa filmu, ze škatulky Bondovy dívky se však nikdy nedostala. Ursula Andress je tak bezesporu herečkou jediné role, nikdy se tím ovšem příliš netrápila. Pravidelně se totiž objevuje v žebříčcích nejpřitažlivějších žen všech dob.

„Za všechno vlastně vděčím bílým bikinám koupeným za pár dolarů ve výprodeji,“ přiznala nedávno otevřeně bývalá švýcarská kráska. Bondovu dívku si zahrála i v parodii Casino Royale z roku 1967, kde se objevila po boku Petera Sellerse (†54). Za roli v první bondovce získala herečka dokonce Zlatý glóbus. Dr.

No však zdaleka nebyl jediný film, kde si Andress zahrála a potěšila oko diváka svými přednostmi. V roce 1975 byla ještě odvážnější než v kultovní bondovce. Ve filmu L’Infermiera odhodila veškerý stud a předvedla své svůdné tělo v celé jeho kráse. A nutno podotknout, že se nebránila ani značně pikantním scénám. Nebylo to však zdaleka poprvé, co se modelka a herečka odhalila.

V roce 1965 totiž pózovala pro známý, prestižní pánský magazín Playboy.

Když se jí tehdy udivení novináři ptali, proč se rozhodla nafotit odvážné snímky, usadila je svou odpovědí: „Protože jsem krásná!“

Zahrála si po boku legend

Nikoho asi nepřekvapí, že se kolem nádherné Ursuly Andress točila spousta mužů. A ne jen tak ledajakých. S některými se stýkala výhradně pracovně, s jinými o poznání důvěrněji. Během své kariéry si první Bond girl zahrála s mnoha nezapomenutelnými legendami stříbrného plátna i hudebního nebe.

V roce 1963 se objevila v komedii Fun in Acapulco po boku krále rokenrolu Elvise Presleyho (†42).

Životem jí prošla řada mužů

Téhož roku se jejími filmovými partnery stali i velikáni jako byl zpěvák Frank Sinatra (†82), herec Marcello Mastroianni (†72) nebo idol žen po celém světě, herec Jean-Paul Belmondo (85). A právě Belmondo měl být údajně jedním z těch slavných mužů, kteří uvízli v síti krásné Ursuly. Byla prý jednou z jeho milenek. Přestože o nápadníky nikdy nouzi neměla, vdala se jen jednou.

Jejím vyvoleným se stal americký režisér a herec John Derek (†71). Vzali se v roce 1957 a manželství jim vydrželo dlouhých devět let. Vztah se slavnému páru rozpadl, zůstali však přáteli. Během natáčení filmu Muž z Honkongu v roce 1965 se seznámila s již zmiňovaným Jeanem-Paulem Belmondem.

Prožila s ním dlouhý románek navzdory tomu, že byl Belmondo v té době ještě stále ženatý se svou první ženou. Skandálem pak v roce 1981 skončilo natáčení filmu Souboj titánů. Během něj se totiž Ursula Andress zamilovala do o patnáct let mladšího kolegy Harryho Hamlina (66). Z jejich vztahu pak vzešel syn Dimitrij (38).

Těžko říci, kdo je v současné době jejím přítelem, i přes pokročilý věk muže střídá.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...