Ušlehejte si jemnou domácí pěnu na holení!

Říkáte, že léto už je dávno pryč a nastala doba dlouhých kalhot a sukní? To je sice pravda, ale to neznamená, že byste se neměla udržovat stále krásná a upravená.

Řeč je o holení nohou. Aby pro vás byl tento trochu zdlouhavý rituál radostí, vyrobte si svou vlastní domácí pěnu na holení.

Také vás může zajímat ...

Co budete potřebovat?

Na výrobu si připravte 200 g kokosového oleje, 100 g bambuckého másla, 2 velké polévkové lžíce panenského olivového oleje, esenciální olej třeba s vůní příjemné levandule, vanilky nebo jasmínu a v neposlední řadě ideál- ní lahvičku, ve které si pěnu uchováte.

Jak na to?

Nejprve rozpusťte kokosový olej dohromady s bambuckým máslem v menším kastrůlku. Dejte pozor, aby vám obsah nezačal bublat. Suroviny se totiž velmi rychle rozpustí a spojí, takže hned pak kastrůlek odstavte z plotny. Přidejte olivový olej a pár kapek esenciálního oleje. Směs důkladně promíchejte a dejte na chvíli ztuhnout do lednice.

Pak vezměte šlehač a vyšlehejte odpočatou vychlazenou hmotu do nadýchané pěny.

Jak pěnu uchovávat?

Pěnu dejte do nádobky a uchovávejte ideálně v chladnu. Až jí ale budete chtít použít, myslete na to, že ji musíte o něco dříve z ledničky vyndat, aby nebyla příliš tuhá. Takto vám vydrží doma asi jeden měsíc.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...