Úspěšné manželství Věry Špinarové a Ivo Pavlíka postupně nabouraly nevěry!

Řekla si, že když může být nevěrný on, tak ona má také nárok!

Hudebník Ivo Pavlík (83) pomohl Věře Špinarové (64) s rozjezdem její skvělé kariéry. Strávili spolu řadu let v manželství, měli syna, ale nakonec je rozdělil jeho přílišný zájem o jiné ženy.

Zpěvačka Věra Špinarová je sice navždy spojená s Ostravou, kde prožila většinu života a poznala i první lásky, pochází ale z druhého, jižního konce Moravy, z Pohořelic. Do města horníků a hutníků se přestěhovala s rodiči, když jí bylo sedm let. O tři roky později se rodiče rozvedli. S otcem se už moc nevídala, protože se přestěhoval do Ústí nad Labem.

Znovu s ním navázala kontakt, až když měla syna Adama (41).

Netušila, že rozvod bude muset řešit ve svém životě i ona, a to dokonce dvakrát.

Také vás může zajímat ...
Rozešli se v dobrém a svého manželství ani po letech nelitují.
Rozešli se v dobrém a svého manželství ani po letech nelitují.

Maminka byla o rok mladší!

Věru to odmalička táhlo k hudbě. Když začala éra Beatles, tak jí maminka koupila kytaru za 160 korun a ona se naučila během víkendu hrát čtyři základní akordy. Zpívat začala na čajích v Ostravě už v 15 letech. Všimli si jí tam místní hudebníci a nakonec i ten osudový muž: Ivo Pavlík. „Tenkrát se v kulturním domě v Porubě konaly nedělní čaje o páté,“ vzpomínal hudebník.

„Přišel jsem tam, uviděl holku o pět hlav menší než já, co tam neskutečně ječí. Takový hlas! Průšvih byl, že se mi i líbila. Oslovil jsem ji a bylo to.“ Věře se Ivo líbil, ostatně, jak prohlásila, „bláznily po něm všechny holky na Ostravsku.“ Nijak ji neodrazoval věkový rozdíl – byl o osmnáct let starší. „Když jsem Ivoše přivedla domů, moje mamka se totálně vyvrátila.

Ta byla ještě o rok mladší než Ivoš,“ popisovala zpěvačka, jak se k jejímu vztahu stavělo okolí. „Tchyně řekla, že bychom aspoň měli mít dítě.“ A tohle přání dvojice brzy splnila. V prosinci 1974 se jim narodil syn Adam. Věra už byla v kariéře hodně nahoře, vždyť rok předtím byla naší nejprodávanější zpěvačkou.

Nebylo divu, že na jevišti vystupovala ještě dva týdny před porodem!

Šťastní manželé v roce 1977.
Šťastní manželé v roce 1977.

Syna vychovávala babička

Manželství s Věrou si Ivo i zpětně pochvaloval: „Měla průpravu od matky, takže o domácnost se dokázala bez problémů postarat. Bylo navařeno, napečeno, uklizeno.“ Na syna nejprve moc času neměli. „Tím, jak jsme pořád jezdili po štacích, tak byl Adam spíše u babiček. Ale kdykoliv jsme se vrátili domů, snažili jsme se mu oba dva věnovat,“ uvedl.

Věra je své mamince dodnes vděčná, že Adama vychovala tak, jak by ho bývala chtěla vychovávat ona sama. „Byla to šílená doba, s Ivošem jsme byli stále na cestách,“ souhlasila s bývalým manželem. Její vztah se synem to ale nijak nepoznamenalo. Později, když už byl dospělý, si k sobě našli cestu a Adam dělá své matce i manažera. Vztah s Ivo Pavlíkem trval celkem šestnáct let.

Zatímco on sám přiznal, že věrnost nebyla jeho ctností, o Věře zpětně prohlašoval, že mu vadily její sklony k alkoholu. „Ne tedy před koncertem, to nikdy, ale po něm. Ona ale za to nemohla, tu lásku k alkoholu zdědila od svých předků. A to ji ničilo.

Naštěstí se z toho ale dostala.“ S nevěrou to ale bylo horší, ta nakonec manželství rozbila.

Syn Adam jí dělá i manažera.
Syn Adam jí dělá i manažera.

Pražská nevěra s Vávrou

Věře se zálety svého protějšku došla trpělivost. „Když vám partner zahýbá, vezme to zábrany i vám,“ konstatovala. „Řekla jsem si, že když může Pavlík, tak já taky.“ Rozhodla se, že si vezme prvního chlapa, kterého potká. A tím mužem se stal zpěvák a bubeník Vítězslav Vávra (63). V době, kdy se spolu sblížili v pražském hotelu Alcron, byla Věra ještě vdaná a Víťa byl ženatý.

Rozvod proběhl v dobrém a i v budoucnu spolu pak bývalí manželé vycházeli bez problémů. Sama Věra o svém někdejším životním partnerovi řekla: „Musím říct, že mu vděčím za kariéru i za to, jakou zpěvačkou dnes jsem. On totiž byl nejenom úžasný muzikant, ale i skvělý obchodník.

Byl to bezpochyby můj osudový muž!“

Věře to nevyšlo ani s Viťou Vávrou.
Věře to nevyšlo ani s Viťou Vávrou.

Našel si jinou zpěvačku

Věře nevydrželo ani manželství s Vítězslavem Vávrou – trvalo sice dlouho, ale vzhledem k tomu, že ona zůstala v Ostravě a manžel byl v Praze, šlo víceméně o vztah na dálku. Ivo Pavlík našel dlouholetou partnerku v jiné zpěvačce, Heidi Janků (53), se kterou je dodnes. Jejich vztah byl nejprve pracovní, později přerostl v lásku. Heidi je dokonce o třicet let mladší než její manžel.

Vzali se až po osmi letech soužití, když měli jistotu, že našli vzájemně toho pravého.

Ivo je tak i ve svém vysokém věku šťastný, zatímco Věra už raději cíleně zůstává sama.

Heidi je o celou generaci mladší!
Heidi je o celou generaci mladší!
Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...