ÚSTNÍ VODA PRO VÁŠ SVĚŽÍ DECH!

Šalvěj má skvělé hojivé účinky a další složky vám pomohou v boji proti bakteriím. Směs bylinek vám provoní ústa a zároveň bojujete proti zubnímu kazu.

Na léčivou podomácku vyrobenou ústní vodu budeme potřebovat 20 g sušené šalvěje, 10 g sekané skořice, 20 ks hřebíčku, 1 l destilované nebo filtrované vody, 250 ml vodky a láhev, kam směs po vyrobení nalijeme. A postup je jednoduchý. Šalvěj spolu s kořením vsypeme do nádoby a přelijeme horkou vodou. Poté zakryjeme víčkem a necháme přes noc stát.

Také vás může zajímat ...

Ráno filtrujeme vodu přes plátýnko nebo jemné sítko. Aby se směs nekazila, musíme ji konzervovat alkoholem. Proto přilijeme vodku. Nyní máme vyrobenou skvělou ústní vodu, která nám pomůže k dezinfekci i uzdravení úst! Pozor, ústní vodu nepolykat, ale po vypláchnutí úst vyplivnout.

Pokud se vám nechce ztrácet čas přípravou ústní vody, šalvěj, respektive její listy, se dají žvýkat i syrové se stejným účinkem.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...