Už jí docházejí síly?

Miminko je na světě a bude tu už napořád. Došlo otci, že se přesunul na vedlejší kolej? Nebo nad sebou nechá Vendula dál práskat bičem a bude běhat s Josífkem v batohu?

O tom sní nejspíš každý muž – mít zdravého syna, který se narodí ve stejný den a dostane tatínkovo jméno! Svou ženu by měl za to manžel na rukou nosit. Tak tomu ale bývá jen v pohádkách. I ti hodní tatínkové nejsou vybaveni přírodou k takové trpělivosti a laskavosti jako ženy. O tom, že je Vendula Pizingerová dobrou matkou, není pochyb.

Také vás může zajímat ...

Památka Klárky (†4) ji dovedla až ke Kapce naděje a své druhé dítě, syna Jakuba (15), vychovávala léta sama a dělala to dobře. Nyní si, na prahu padesátky, pořídila dítě třetí. Bylo pro ni určitě velkou úlevou, že se Josífek narodil zdravý a těhotenství proběhlo bez komplikací. Vendula se stala hrdinkou a příkladem pro ženy po čtyřicítce, kterým kápla naděje na nový život a potomka.

Nečeká ale Pizingerovou jednou mnohem těžší úděl, kterým se stane příkladem pro matky samoživitelky důchodového věku?

Vojenský režim?

Pro svého o patnáct let mladšího partnera Josefa Pizingera (33) dělala vše, co bylo v jejích silách. Tak, jak byla ve svém životě a dětství zvyklá. Její otec byl voják z povolání, a doma vládl přísný režim a tvrdá ruka. Už jako malá Vendulka si nejspíš prošla drsnou školou života.

I její manžel, skladatel Karel Svoboda (†68), byl pověstný svým dominantním přístupem k ženám a se svým druhým manželem, Patrikem Aušem (42), si ředitelka Kapky naděje také nepomohla.

Bude mít do třetice štěstí? Anebo se jí opět vymstí její empatická, smířlivá povaha? Její manžel je sportovec a na Vendulu vždycky kladl velké nároky. „Moc mě nerozmazluje. Říká, že na mě musí takový být, což já vůbec nechápu,“ přiznala Pizingerová.

Takovému přístupu partnera mohla ještě před nedávnem děkovat, dopracovala se ke skvělé kondici a fantastické postavě, kterou jí mohou třicítky závidět. Ovšem jak to bude teď?

Změní tatínek Josef svůj drsný přístup, nebo nastolí vojenský režim i pro Josífka?

Bude tatínek vařit kašičky?

Zdá se až nemožné, aby nepřišla chvíle, kdy dojde ke srážce zájmů milující matky a přísného otce. Nebo se její vyvolený změní? Stane se z něho chápavý tatínek, který bude dítě kolébat a vařit kašičku, když bude jeho žena unavená?

Pokud ale zůstane táta Josef stejný, bude se jednou matka Vendula chytat pomocné ruky jedině na konci svého ramene, protože její nejlepší kamarádka se určitě postaví na stranu svého syna Pizingera.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama