Už se konečně vzali

Říká o sobě: „Byla jsem sídlištní dítě ze Žižkova, bylo to vlastně smutné.“ Dodává: „Všechny děti bývaly podobně oblečené, všichni jsme mívali i takové ty polodlouhé vlásky, děti se nestříhaly tak jako dospělí.

Prostě jsme všichni vypadali stejně,“ podotýká Táňa Vilhelmová. Nejvíc její dětství poznamenal rozvod rodičů. „Přestože to vypadalo, že je maminka v pohodě a bez problémů o tom vypráví, o tátovi nikdy nijak ošklivě nemluvila, cítila jsem, že je tam pro mě něco skrytého, nevyřešeného.

Také vás může zajímat ...

Neznala jsem tátovu verzi, jak on to prožíval, takže přišla fáze, kdy jsem chtěla všechno poznat,“ svěřuje se herečka s pro ni tak bolavým tématem. Rozpad rodiny prožívala těžce, cítila zmatek a paniku, ničemu nerozuměla.

Ani jeden z rodičů jí nic nevysvětloval,vždy ji odbývali s tím, že je dítě a nic by nepochopila. Byla nevýslovně smutná. Když se po letech sama rozváděla, vzpomněla si na to a řekla si, že dětem bude naopak všechno vysvětlovat, ať se zeptají na cokoli.

Dodnes je přesvědčena o tom, že rodiče by si neměli děti předávat v rychlosti mezi dveřmi. Z toho má obrovské trauma. Jedna z nejvýraznějších hereček své generace se již v dětství věnovala baletu a zpěvu.

Studium konzervatoře nedokončila, už v roce 2002 získala angažmá v Dejvickém divadle a hostovala v celé spoustě dalších, ba i v Národním divadle. Co se týká jejího působení před filmovými kamerami, na ocenění Český lev byla nominována sedmkrát, za hlavní ženskou roli ve snímku Štěstí ho pak skutečně získala.

K jejím velkým láskám patřil i herec Pavel Liška (47), jiskra se rozhořela při natáčení filmu Návrat idiota. O práci na něm se vyprávějí málem legendy, s večerem chodívali mladí herci do hospod anebo popíjet do přírody a ráno se pak „na place“ ukázali tak bledí až zelení, že měli maskéři plné ruce práce.

Známost vydržela rok. Za filmového producenta Pavla Čecháka (44) se Táňa Vilhelmová provdala v roce 2005, porodila mu syny Františka (13) a Cyrila (10). Manželství však dlouho nevydrželo, Táňa navzdory tomu, že měla dva syny a dobře si pamatovala, jak děti rozvod těžce prožívají, zatoužila po svobodě.

Důvod, proč Čecháka opustila, se pokusila vysvětlit slovy: „Já, společenský člověk, který nikdy netoužil sám cestovat nebo někde třeba jen sám strávit víkend, jsem najednou měla obrovskou touhu být sama s dětmi, prostě být svobodná matka.

Jako když po dlouhé době dostanete chuť na špenát, a když ho sníte, tak si řeknete, jo, tohle jsem přesně potřebovala! Tak stejně takhle jsem já potřebovala svobodu.“ Tak objasnila matka dvou synů, proč odešla od jejich otce.

Přitom její tehdejší obrovskou touhu po svobodě trošku zpochybňuje skutečnost, že se ještě jako vdaná seznámila s charismatickým idolem žen Vojtěchem Dykem, a tak namísto kýžené svobody znovu radostně vplula do dalšího vztahu.

V roce 2011 už s Čechákem nesdílela společnou domácnost a podala žádost o rozvod. Františkovi bylo v té době pět let, mladšímu Cyrilovi necelé tři roky. Pražský rodák Vojtěch Dyk je synem literárního historika Radko Pytlíka (90) a majitelky nakladatelství Věry Dykové (66).

Už v dětství dokonale zpíval a navíc vypadal jako andílek. Ostatně ani jeho tatínek nebyl žádný suchar, i když by to tak mohlo vypadat. Radko Pytlík studoval zpěv a zpíval šansony, ale později toho nechal.

Výšku zdědil Vojta Dyk nikoli po tatínkovi, ale po mamince, která je vysoká metr a osmdesát centimetrů. S Táňou Vilhelmovou se proslulý fešák a absolvent DAMU seznámil jak jinak než v divadle, spolupracovali na hře Bláznivý Petříček.

Tehdy byla Táňa vdaná. Když se spolu o něco později objevili před kamerou v příběhu z televizního cyklu Nevinné lži, byla Táňa podle všeho už těhotná. Příběh popisuje love story mezi starší ženou a mladíkem.

Mladý fešák se bezhlavě zamiluje a kvůli paní s dítětem je ochoten udělat cokoliv, třeba i prodat svoji neoblíbenější věc – nablýskané auto. Zdá se, že ti dva prožívali před kamerou totéž co v reálném životě.

V květnu 2013 se jim narodil syn Alois, svatba se ovšem nekonala, a to dodnes. Jak se povedlo té Vilhelmové získat nejžádanějšího mladíka v Praze? Tahle otázka se honila v hlavě mladým svobodným dívkám, které si na krasavce myslely – a „převálcovala“ je vdaná žena se dvěma dětmi.

O herečce se říká, že je pořádně tvrdohlavá, a co chce, to také dostane. Ale ať je to jakkoli, nemá lehkou pozici: je náročné skloubit herectví s výchovou třech dětí, z toho se o péči o dvě starší ještě dohadovat s biologickým otcem, a nádavkem si dělat starosti o to, aby se mladší a velice atraktivní partner nezakoukal do jiné.

A v neposlední řadě si o těch všech svých starostech bezmála denně číst v novinách. Přesto v počátcích vztahu ti dva vysílali do světa nadšené a bezstarostné signály. Jako by byl jejich život procházkou růžovým sadem.

Přitom se starali o tři děti, a zároveň byli pochopitelně pohlceni prací. Táňu naučila brát život takový, jaký je, paradoxně až závažná nemoc, kdy se ze zdánlivě obyčejné virózy stal těžký zápal mozkových blan.

Romantickou svatbou na prvního máje překvapili.

Nakonec se nemohla ani hýbat a bála se, že už to tak zůstane, že nebude moci hrát. Na této zlé nemoci, kterou prodělala, když byl její vztah s Dykem v začátcích, vidí naštěstí i něco pozitivního: „Jsem klidná, protože jsem se zastavila, zmizely ambice a asi i trochu falešný hnací motor, který běžel pořád na plné otáčky,“ vysvětluje.

„Když jsem nepracovala, byla jsem s dětmi, ale také jsem jela na plný plyn. Neustále jsem pro ně vymýšlela nějaký program. Dneska si říkám, že je vlastně fajn občas zůstat doma a jen tak se s nimi válet,“ dodává rozumně.

V poslední době se šušká, že vztah těchto dvou hereckých hvězd už není tak idylický, jak tomu bývalo dřív. Na tom není nic divného, protože partnerství, kde by hlavní protagonisté jen donekonečna cukrovali a neměli žádné problémy, neexistuje.

Ozývaly se dotazy: Proč přišel Vojta Dyk v září loňského roku na premiéru filmu Důvěrný nepřítel sám, bez své polovičky? Proč působil opuštěně a jak je možné, že se tulil k jakési krásné tmavovlasé kolegyni? Objevila se také znepokojující informace, že si herec a zpěvák pořídil byt na pražských Vinohradech, kde si lidé všimli jména na zvonku.

Ovšem existuje i druhá strana mince: z důvěryhodných zdrojů je známo, že Vojta se o svou velkou rodinu stará až dojemně, nakupuje, rozváží děti do škol a školek. Tento svědomitý mladý muž zjevně nepatří k těm, kdo od problémů utíkají.

A tak nezbývá než držet jemu i Táně palce. .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...