Už žádné křečové žíly!

Zvažujete zákrok, který by vašim nohám navrátil jejich původní krásu a zbavil je nevzhledných křečových žil? Máte však obavy, že vás to na delší dobu vyřadí z provozu? Nemusíte!

Základem úspešné léčby je důkladná prohlídka u odborníka, která se zakládá na klinickém a hlavně ultrazvukovém vyšetření. Záleží na rozsahu, složitosti, případně zanedbanosti křečových žil, od kterých se odvíjí způsob léčby. „Jakmile se bude jednat o větší křečové žíly než mikrovarixy – metličky, potom vás čeká kombinace vybraných metod přímo odpovídajících vaším křečovým žilám,” říká MUDr.

Také vás může zajímat ...

Ota Schütz.

Vzhledem k tomu, že na klinice, kde primář působí, používají minimálně invazivní metody léčby, operace jsou prováděny ambulantně bezbolestně, bez pracovní neschonposti.

Krátká doba uzdravení

V praxi to znamená, že po operaci odcházíte po cca 2 hodinách domů. Další den přicházíte ráno na převaz a následně můžete jít do práce nebo na golf. První týden budete mít operovanou dolní končetinu zavázanou pevným elastickým obvazem a další týden budete nosit zdravotní punčochu.

„Je nutno počítat s tím, že v prvním týdnu bandáž operované končetiny vás sice nevyřadí z provozu, ale drobným omezením zůstává,” upozorňuje MUDr.

Otto Schütz s tím, že dalším omezením je v dalších šesti týdnech končetinu nevystavovat intenzivnímu slunění.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...