Úžasné cviky pro unavené oči

Cítíte se utahaná a nevyspalá? Trápí vás kruhy pod očima? Co si budeme nalhávat, ani ta nejlepší kosmetika s vaší únavou nic nezmůže. Máme pro vás skvělé tipy na osvěžující masáže unavených očí.

Mněte si lehce oční víčka

Také vás může zajímat ...

Naučíme vás jednoduchou prastarou techniku, pocházející z Tibetu. Ukazováček a prostředníček přiložte lehce na zavřená oční víčka. Opatrně přitlačte a krouživými pohyby v protisměru hodinových ručiček masírujte. Setrvejte dvě až tři minuty. Je dobré nejprve udělat jedno oko, pak stejným způsobem druhé.

Častým mrkáním oči procvičujte

Pokud stále cestujete a nechcete před lidmi praktikovat masáž očních víček, zvolte něco stejně účinné, a přesto nenápadné. Zkrátka si sedněte, narovnejte se, srovnejte si ramena a začněte mrkat. Nejprve mrkejte střídavě levým okem, pak pravým. Opakujte to aspoň minuty. Potom mrkejte oběma očima současně – nejprve pomalu, pak tempo zrychlujte. Opět cvičení provádějte jednu minutu.

Ve třetí a poslední fázi otevřete oči co nejvíce dokážete, vydržte deset vteřin a pak víčka povolte.

Opakujte aspoň pětkrát.

Náš tip: V nouzi pomůžou kapky

Jste přepracovaná, ale nedokážete si udělat potřebný čas na cvičení? Zkuste aplikovat i běžné oční kapky a oční roztoky pro jejich zvlhčení. Potom vždy oči na několik minut zavřete. Věnujte svým očím každý den pár minut a nechte je čas od času odpočívat. Rozhodně vám za to poděkují!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama