Úžasné domácí pleťové masky

Dejte sbohem nedostatkům své pokožky a přeperte je pomocí výživných domácích masek.

Ať už máte citlivou, nebo hodně se mastící pokožku, domácí pleťové masky vám pomůžou se s tím vypořádat. Stačí jen vědět, z čeho si přímo doma můžete zázračnou směs namíchat, aby byla přesně na míru dělaná pro vás.

B udete překvapená, jak málo stačí, abyste svou pleť změnila k nepoznání. Pokud jste si jistá tím, co vás trápí, a přejete si s tím jednou provždy zatočit, vsaďte na domácí masky, které si vyrobíte sama a výhradně z přírodních surovin.

Také vás může zajímat ...

1. Zbavte se vrásek

Na vrásky je ideálním pomocníkem lněné semínko. Stačí zalít dvě lžičky vodou a nechat odstát. Vyčkejte, až nabobtnají a vznikne z nich gel. Pak směs zakápněte trochou oleje, důkladně promíchejte a můžete nanášet. Ocení to jistě váš obličej i krk. Masku nechte po nanesení pořádně zaschnout, až vás bude kůže lehce táhnout. Pro někoho to může být nepříjemný pocit, ale zkuste to chvíli vydržet.

Stojí to za to. Potom pokožku opláchněte příjemně vlažnou vodou a vysušte ji.

Nikoli však třením, ale spíše jemným poklepáváním ručníku, ať se zbytečně nevytahuje.

2. Výživování je základ

Babička by vám poradila na zdravou a krásnou pleť vaječné žloutky. A má pravdu! K jednomu většímu žloutku si připravte jednu polévkovou lžíci medu a jednu lžičku škrobové moučky. Všechny tři ingredience promíchejte v misce dohromady, dokud nevznikne jemná pasta. Tu naneste v tenké vrstvě na obličej a krk a nechte alespoň dvacet minut působit. Poté opět opláchněte a osušte.

Domácí proceduru můžete opakovat pravidelně dvakrát až třikrát týdně.

Pokaždé si ale nachystejte čerstvou směs.

3. Dodejte si šťávu

Avokádo, avokádo a zase jenom avokádo. To vás v kuchyni, ale ani v koupelně nikdy nezklame. Rozmačkejte jeho dužinu a smíchejte ji po jedné čajové lžičce s medem, citronovou šťávou a kvalitnějším bílým jogurtem. Vytvořenou masku nechte alespoň půl hodiny zchladit v chladničce a pak naneste na deset minut na pleť. Po uplynutí doby smyjte vrstvu příjemně studenou vodou.

4. Čistěte svou pleť ovesnými vločkami

Co budete potřebovat? V první řadě jednu velkou lžíci ovesné mouky. Dále tři lžíce sušené petrželky, meduňky a fenyklových semen, pár kapek mandlového oleje a sto šedesát mililitrů vroucí vody. Tou nejprve přelijte bylinky a nechte čtvrt hodiny odstát. Poté nálev slijte a pomalu přidávejte do předem připraveného množství mouky, dokud nevznikne hladká pasta. Teprve pak přidejte mandlový olej.

Směs naneste na necelou půlhodinku na obličej. Potom pleť opláchněte a vysušte.

Bude jako znovuzrozená.

5. Vypněte pokožku

Co dokáže jeden menší grapefruit a sto gramů bílého jogurtu? Dodá vaší pokožce potřebnou pružnost do dalších dní. Nejprve oloupejte grep a rozdělte ho na malé dílky. Z nich odstraňte tenkou slupku a semena a zbylou dužinu promixujte tyčovým mixérem s jogurtem. Poté nechte vzniklou masku pořádně vychladit a propojit v ledničce.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...