Uzdravte duši pomocí mandaly

Nenechte se svírat úzkostí. V těžké době pandemie koronaviru, kdy se na nás ze všech stran valí sama hrůza, je třeba nepodlehnout panice. Poradíme vám, jak můžete pomocí malování léčivých, kruhových mandal, najít potřebný pokoj a mír ve své duši…

Také vás může zajímat ...

Mandala neboli kruh vyzařuje zvláštní, léčivé vibrace, které zklidňují a uzdravují. Význam kruhu, jako geometrického tvaru je podstatou dokonalosti. V centru mandaly se nachází pevný bod, kolem něhož je vše uskupeno a ze kterého i do kterého směřují ostatní tvary. Mandala vyjadřuje nekonečno, kterým je definován i vesmír.

Proto už staří učenci považovali mandalu za klíč k historii lidstva, protože představuje nejen strukturu lidského nitra, ale i existence života ve vesmíru.

Kruh uctívali i šamané I když je mandala pojem, jehož symboliku nalezneme ve všech světových kulturách. Léčivou symboliku kruhových obrazců využívali i staří indiáni a šamané a vychází z ní i naše kultura. Symbolika kruhovitého tvaru je vidět i na půdorysech nejznámějších staveb světa.

V Evropě máme množství gotických katedrál, kde vnitřní, ozdobná dlažba, postavená do kruhu je symbolickou cestou k Bohu.

Podstata všech kultur světa Mandaly jsou součástí všech středověkých i novověkých kultur. Využívali je i vědci k pochopení zákonitostí světa. I známý lékař, Carl Gustav Jung, zakladatel analytické psychologie, považoval obrázky mandal, které člověk nakreslil za zprávu z nevědomí, s kterou poznáme náš vnitřní svět. V každém z nás je ukrytý bod, z něhož se odvíjí všechny složky naší osobnosti.

To, jak se chováme, k čemu tíhneme a co je pro nás důležité.

Jak mandala působí? Důvod, proč jsou mandaly užívané po tisíciletí na celém světě a je jim přisuzován tak velký význam, je v tom, že působí léčivě na energetická centra v našem těle, která se nazývají čakry. Ty ovlivňují naše fyzické i duševní zdraví. Právě mandaly je dokážou harmonizovat, a tak se často užívají i jako alternativní léčba.

Pokud se rozhodnete nakreslit si sami svou vlastní mandalu, můžete se tak lépe naučit nejen poznat, ale i uzdravit sami sebe.

Harmonizujte si domov Barevné mandaly dokážou navodit pocity klidu, harmonie a uspokojení. Díky jejich vyzařování můžete i lépe pochopit a ovládnout své emoce. A tak může být kreslení a působení mandal skvělou formou léčby. Při kreslení mandaly zažijete uklidňující pocity a její působení v prostoru brzy ucítíte. Mandala odhalí vaše vnitřní pocity, touhy, přání a potřeby.

Uvolňuje napětí a vyzařuje vibrace, které harmonizují prostředí, kde si mandalu vystavíte.

Kruhové obrazce z přírody Léčivou mandalu si můžete sami nakreslit i vyrobit. Podle tradičního buddhistického pojetí je mandala jakýmkoliv kruhovým obrazcem, který se dá sestavit snadno ze zrnek písku, lístků květin, ovoce či drobných kamínků. Takže je v podstatě jedno, z jakých přírodních materiálu si svou mandalu vytvoříte a jestli si s ní pak vyzdobíte byt nebo zahradu.

I tak se ovšem malování či kreslení samozřejmě jeví jako nejdostupnější možnost.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...