Užívejte si opálení co nejdéle

Krásný letní bronz začíná pomalu blednout? Ještě ho můžete zachránit!

Pokud se o pokožku nebudete starat správně, do dvou týdnů bude ta krásná letní barva pryč. Stačí ale několik jednoduchých kroků, a můžete si ji užívat třeba až do zimy.

Také vás může zajímat ...

Začněte už ve sprše Péče o opálenou pokožku začíná už při mytí. Příliš horká sprcha ji dehydratuje a vysušená kůže rychleji ztrácí pigment. Nemusíte se sprchovat úplně ledovou, stačí vlažná. Chladnější voda pomáhá zachovat opálení déle a zároveň vás osvěží Také se vyhněte nešetrným sprchovým gelům a vyberte si ty, které už při mytí o pokožku pečují a vyživují ji.

Zaměřte se na sprchové oleje nebo pečující pěny, které pokožku zanechají hladkou, hebkou a hydratovanou.

to, například s obsahem zklidňující aloe vera.

Mazat, mazat, mazat Naprostý základ je dobře hydratovaná pokožka. Pokožku nemůžete nikdy „přemazat“. Klidně používejte co nejdéle mléka po opalování, a když je spotřebujete přejděte na klasické hydratačními přípravky. Tělová mléka, oleje, krémy či másla používejte ráno i večer, zvláště když máte sušší kůži.

Aplikujte je hned po sprše, když je pokožka ještě trochu vlhká, dokáže tak do sebe vstřebat víc.

Blahodárný peeling Pokud se bojíte, že peeling opálení vygumuje, není to pravda. Použití peelingu jednou za jeden až dva týdny pokožku zbaví odumřelých buněk a zanechá ji hladkou, vyrovná sluncem nerovnoměrně zbarvená místa (především na kolenou a loktech) a opálení více vynikne. Také se vám pak bude lépe nanášet samoopalovací péče.

Dbejte jen na to, aby použitý peeling pokožku zároveň i hydratoval.

A obličej si zaslouží zvláštní péči, na ten používejte jemnější přípravky speciálně určené na tvář s uklidňujícími, regeneračními vyživujícími látkami.

Pomozte barvě Pro udržení krásné barvy skvěle fungují speciální produkty pro prodloužení opálení, které pokožku regenerují, hydratují a zároveň podporují pigmentaci, takže tak rychle nebledne. Další možností jsou tónovací přípravky, které obsahují jemné samoopalovací složky. Opálení tak opět získá na sytosti a více vynikne.

Před nanášením byste měli mít hladkou a hydratovanou pokožku, je dobré si den předem udělat peeling. Samoopalovací přípravky nanášejte na suchou kůži, nemažte ji předtím krémem, jinak by se mohly vytvořit nehezké fleky.

Vyberte si třeba tónovací mléka, která dodávají barvu postupně po několika natřeních, nebo samoopalovací spreje a pěny, kdy bronzový efekt vidíte hned a do několika hodin se ještě zvýrazní.

Pokud chcete jen jemný efekt, smíchejte samoopalovací přípravek s klasickým tělovým mlékem, výsledek bude vypadat velmi přirozeně.

Zapojte kontrasty Využijte kontrastů, které opálení opticky zvýrazní. Co se make upu týče, volte světlé pastelové barvy a nebojte se ani rozjasňovačů. Také světlé pastelové nehty na rukou i nohou neskutečně opticky zvýrazní bronzový tón vaší pokožky. Díky pastelovým očním stínům nebo jemně růžovým či oranžovým rtům krásně vynikne vaše opálená tvář.

Pomůže také kontrast s oblečením, například klasická bílá halenka, sukně nebo šaty.

Podobně fungují i další světlé barvy, například smetanová, béžová či pastelová meruňková, modrá, zelená, žlutá a podobně.

Dobré rady:
Po opalování si dopřejte zábal celého těla v kokosovém oleji.
Nepoužívejte samoopalovací prostředky hned po holení – barva se může usadit v místech po chloupcích a vytvářet tečky.

Víte, že…
…intenzitu tónu můžete samoopalovacími prostředky korigovat nanesením více vrstev?
…opálená pokožka opticky zmírní řadu kožních nedokonalostí, například celulitidu?

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...