V 50 letech byla Monica Bellucci nejstarší milenkou Jamese Bonda!

„Až budu stará, budu se radši dívat na své děti než na své filmy.“

Italská herečka Monica Bellucci (52) patří ve filmovém průmyslu k nejkrásnějším ženám. Stárnutí se nebojí a nevadí jí ani to, že po rozvodu možná zůstane sama.

Narodila se v malé italské vesničce Cita di Castello a jako jedináček si plně vychutnala péči svých rodičů. Ti ji podporovali i v rozhodnutí stát se v dospělosti právničkou. Monica si za tímhle cílem šla a měla v úmyslu si na studium sama vydělat. Přirozená krása nabízela možnost uplatnit se v modelingu a ona jí plně využila.

Visela v každém pokoji!

Na přehlídková mola a před objektivy fotografů se nejprve postavila proto, aby měla peníze na školu. Po dvou letech ale Monica zjistila, že tahle práce jí uspokojuje mnohem více. Stala se z ní plně profesionální modelka a podepsala smlouvu s prestižní agenturou Elite. Nový životní styl jí plně vyhovoval, přesto se postupně rozhlížela i po dalších životních cílech.

Také vás může zajímat ...

Zaujalo jí herectví, začala chodit na kurzy a dostala první role. Inspirací jí byly její legendární krajanky Sophia Loren (82) a Claudia Cardinale (79). V 90. letech bohužel zjistila, že italská kinematografie neprožívá zrovna nejšťastnější období. Proto se zaměřila na jiné země. Neměla s tím problém i díky svým jazykovým schopnostem: Monica plynně mluví i francouzsky a anglicky.

Dostala se do Hollywoodu, kde ztvárnila smyslnou upírku ve slavném Drákulovi. Jedním z rozhodujících filmů pak pro ni bylo tajemné drama Byt v roce 1996. Během jeho natáčení se totiž seznámila s francouzským hercem Vincentem Casselem (50) a o tři roky později si ho vzala. Zanedlouho pak přišla její životní role, kupodivu v dříve tak opovrhované italské kinematografii.

Snímek se jmenoval Maléna, odehrával se za druhé světové války a Monica v něm hrála krásnou vdovu, do které se zamiluje mladý chlapec.

Plakát, na kterém si jako Maléna zapíná boty, se prý stal ozdobou pokojů milionů dospívajících italských kluků.

Odvážných scén ve filmu se nebojí!
Odvážných scén ve filmu se nebojí!

On žil v Paříži, ona v Římě

Se svým manželem měla Monica dlouhá léta klidný vztah, korunovaný i tím, že se v něm postupně narodily dvě dcerky. Ta první přišla na svět, když herečce bylo už 39, ta druhá ještě o šest let později. „Když jsem byla dvacátnice nebo třicátnice, nebyla jsem připravená přijmout takovou zodpovědnost,“ konstatovala Monica.

„Možná to je proto, že jsem byla jedináček, to z člověka dělá sobce.“ Manželství fungovalo možná i proto, že probíhalo trochu na dálku. Monica žila většinu času v Římě, Vincent zase v Paříži. Přesto nakonec nevydrželo. Nedlouho předtím, než pár ohlásil rozchod, řekl herec novinářům, že on a Monica jsou naprosto rozdílnými bytostmi a možná proto jim to po osmnácti letech ještě funguje.

Jenže brzy už bylo všechno jinak. Zlé jazyky tvrdily, že Vincent svou ženu podvedl s mladší kolegyní Léou Seydoux (32). Pikantní na tom mělo být, že v té době obě herečky hrály v bondovce Spectre – a Monica se v padesáti letech díky své nevadnoucí kráse stala nejstarší milenkou Jamese Bonda v historii.

Skandál se ale každopádně nekonal, s Vincentem se rozešla v klidu a Monica dokonce prohlásila, že je to osvobozující, protože nezadaná žena je svobodná žena. O ctitele by určitě v případě zájmu nouzi neměla. Vypadá stále mnohem mladší, než je její skutečný věk – a to i přesto, že odmítá jakékoliv zásahy plastických chirurgů.

„Nelíbí se mi představa, že se někdo dotýká mého obličeje a upřímně řečeno, myslím, že je to pro herečku velmi nebezpečné,“ prohlásila rozhodně.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...