V bytě kamarádky jsem prožila největší šok v životě!

Můj dávný strach získal až moc konkrétní podobu!

Hororové zážitky nemusíme prožívat jenom u televizní obrazovky.

Už odmalička jsem se bála pavouků. Nevadili mi malí pavoučci a odpor jsem necítila ani k takovým těm sekáčům, kteří mají vlastně jen osm nohou a miniaturní tělíčko. Čím chlupatější a černější pavouk se ale na zdi objevil, tím víc jsem vyváděla.

Také vás může zajímat ...

Pomáhala jsem kamarádce

Můj strach z pavouků neboli arachnofobie, jak se tomu říká odborně, mě neopustil ani v dospělosti, i když jsem ho dokázala krotit. Jednou mě dokonce syn a dcera vytáhli na výstavu pavouků a štírů. No, prošla jsem jí, i když v rekordním tempu. Netušila jsem ale, že ten nejhorší zážitek má pro mě život teprve připravený.

Jednoho dne mě kamarádka požádala, jestli bych se občas nezajela podívat k ní do bytu, zatímco bude na zahraniční cestě. Znáte to, zalít kytky, přesvědčit se, zda je vše v pořádku a tak podobně. Samozřejmě jsem souhlasila. Při první návštěvě se nic mimořádného nestalo. Zato při druhé jsem prožila chvíle takřka hororové. Byla jsem v pasti!

Stála jsem zrovna v rohu obývacího pokoje, když mě vyrušil nepříjemný šramot. V první chvíli mě napadlo, že je to zloděj, skutečnost byla ale horší. Když jsem se otočila, na podlaze uprostřed místnosti jsem spatřila obrovského sklípkana nebo tarantuli, zkrátka hnusného velkého pavouka.

V první chvíli jsem hrůzou nebyla schopná ani křičet.

Ocitla jsem se v pasti.

Pavouk byl mezi mnou a dveřmi. Pohnula jsem se směrem k oknu, ale v tu chvíli popolezl i sklípkan, směrem ke mě. Konečně jsem popadla dech a začala jsem řvát jako na lesy. Volala jsem „pomoc!“ a doufala, že se někdo objeví. Vyšlo to, někdo od sousedů zavolal policii a ta do deseti minut přijela. Bylo to nejpernějších deset minut v mém životě, protože sklípkan dál zůstával na místě.

Utekl, až když do bytu vtrhli muži zákona. Ukázalo se, že se dostal z terária od chovatele v sousedství.

Někdo se možná při mé historce dobře baví, ale mně, kdykoliv si na ni vzpomenu, ještě dnes tuhne krev v žilách!

Tereza L. (49), Znojmo

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...