V den svatby měla Marcela Holanová velké pochybnosti, jestli nedělá hloupost!

Poté, co zjistila, že má manžel milenku, rok mu ji tolerovala a doufala, že ho jeho nevěra přejde. Bohužel pro ni se tak nestalo.

Svoji největší slávu si zpěvačka Marcela Holanová (69) prožila v osmdesátých letech. Tehdy se také zdárně vyvíjel i její osobní život. Zrady se dočkala až v novém tisíciletí a nesla jí dost těžce.

Jako malé nikdo Marcele Holanové (69) nevěřil, když tvrdila, že se jednou stane známou zpěvačkou. Ona si za tím ale tvrdohlavě stála a nenechala se zviklat názory spolužáků nebo učitelů, kteří se jí posmívali. Možná si na ně vzpomněla, když se její začátky před mikrofonem ukázaly být opravdu nesnadné.

Také vás může zajímat ...

„Šla jsem opravdu pomalinku,“ konstatovala. „Někdo v tom má větší štěstí, že ve správnou dobu potká správného člověka, a jde to rychleji.“ Ona sama to tak neměla, o to více si pak úspěchu, kterého dosáhla, vážila.

Láska na první pohled

V době dospívání se zkoušela Marcela prosadit nejprve na amatérské scéně. Velmi populární byly tehdejší takzvané „odpolední čaje“, čili zábava pro mladé s hudbou. Během svého studia na střední ekonomické škole se Marcela právě na takovýchto zábavách zkoušela zviditelnit.

Aby si vytrénovala svůj hlas, navštěvovala soukromé hodiny zpěvu u jedné profesorky z konzervatoře. Zlom nastal, když se přišla ucházet o místo zpěvačky ve skupině Faraon. Jejím zakladatelem byl Karel Šíp (75).

Tehdy ještě Marcela netušila, že se stane jejím osudovým mužem. V době, kdy se přišla představit, už s Faraonem Karel nehrál, měl nad ním stále ale jakýsi dohled. Ze strany Marcely okamžitě přeskočila jiskra.

Byla to skutečná láska na první pohled, natolik silná, že zpěvačka byla hned přesvědčená o tom, že našla budoucího manžela. Nebylo to poprvé v životě, co uvažovala o svatbě. Nikdy to ale nevyšlo.

Odmítla dokonce jednoho Itala, který to myslel naprosto vážně a hodně do chystané svatby investoval. Nepomohly mu ani luxusní svatební šaty, které Marcele koupil ani prsten s brilianty, který jí hodlal dát. Marcela mu řekla „ne“ a zklamaný Ital odjel do své domoviny se slovy, že ho podvedla.

Přijela Italka a všechno bylo jinak!

Plán Marcely na manželství s Karlem Šípem se trochu zadrhl, když se po onom prvním setkání nevídali. Náhodné setkání je ale spojilo znovu dohromady. Karel projevil zájem a zval Marcelu dokonce hned k sobě domů. To jí trochu zarazilo, nicméně souhlasila.

Byla nejspíš připravená na cokoliv, důvod pozvání byl ale jednoduchý a typicky mužský: Karel prostě nechtěl zmeškat důležitý fotbalový zápas v televizi! Dvojice se ovšem stejně sblížila a všechno pomalu dospělo až k vytoužené svatbě. Marcele se tak splnil její sen. Na poslední chvíli se jí ale zmocnily pochybnosti.

Když se na sebe ráno dívala u kadeřníka do zrcadla, ptala se v duchu sama sebe, jestli nejedná ukvapeně. Tyto starosti ale odhodila, řekla Karlovi své „ano“ a v následujících letech neměla důvod toho litovat. Nejenže získala za partnera zajímavého a úspěšného muže, ale Karel Šíp pomohl Marcele současně i s průlomem v kariéře.

Ačkoliv se nadále snažila prosadit, moc to nevycházelo. Potom měla v Praze koncert italská zpěvačka Anna Rusticano (65). Jedním z jejích hitů byla písnička Strano. Karla Šípa zaujala, napsal k ní český text a jeho žena song nazpívala v našem jazyce. Písnička, která nesla český název Ráno, se okamžitě stala hitem a Marcelu vynesla o pořádný kus v popularitě nahoru.

Zlatý slavík se vnutil

Při pohledu do minulosti Marcela ví, že kdyby tehdy bývala ona italská zpěvačka do Prahy nepřijela, nejspíš by svoji kariéru nějak ukončila do ztracena. „Asi bych měla pět dětí a byla bych doma,“ přiznala.

Jeden úspěch bývá základem dalšího a platilo to i v případě Marcely. Protože písničku Ráno hrála rádia od rána do večera, neunikla legendárnímu skladateli Karlu Svobodovi (+68).

Složil pro novou hvězdu chytlavou písničku. Karel Šíp k ní napsal text. Původně měla píseň zpívat Marcela sólově a také ji v této podobě nahrála jako první verzi. Karel Svoboda ovšem song pustil i Zlatému slavíku Karlu Gottovi (+80).

Toho rovněž oslovila a zatoužil se na ní podílet. A protože bylo těžké mu něco odmítnout, stal se z hitu Čau, lásko duet v podání Karla Gotta a Marcely Holanové. Ta se pochopitelně takové lákavé spolupráci nebránila!

Tolerance nebyla nic platná

Marcela se tak stala známou interpretkou, jak o tom vždy snila. A po určitých problémech s otěhotněním se stala i matkou. Narodil se jí syn, který dostal křestní jméno po svém otci, tedy Karel (39). Zdálo se, že manželské štěstí úspěšné dvojice nemůže jen tak něco ohrozit. Idylka trvala dost dlouho, více než dvacet roků. Potom ale přišla studená sprcha.

To, že jí byl manžel nevěrný, by ještě nějak Marcela přenesla přes srdce. O milence se dozvěděla a snažila se jí Karlovi tolerovat s nadějí, že ho jeho zájem o jinou ženu časem přejde. V tom se ale mýlila. Bylo to horší, nejednalo se jen o nějakou dočasnou záležitost, jak se to ženatým pánům občas stává. Karel se doopravdy zamiloval.

Pro Marcelu bylo navíc ponižující, že svoji sokyni znala, protože pracovala v jedné komerční televizi. Když tam Marcela natáčela, chodila se prý na ni manželova milenka dívat. Karel se mezitím odstěhoval a na jaře roku 2003 požádal o rozvod.

Měla ty nejčernější myšlenky!

Ačkoliv Marcela s rozvodem nesouhlasila a bránila se, jak mohla, nebylo jí to nic platné. Vadilo jí, že její konkurentka přijde k „hotovému“, zatímco ona sama kdysi s Karlem Šípem začínala prakticky z ničeho. Začal drsný boj o majetek, který se táhl několik let. Pokračoval i po rozvodu, ale Marcela v něm nakonec získala jen zlomek toho, co požadovala.

Vysoudila na svém bývalém manželovi milión korun a označila tuto částku jako „kapesné“.

Nepovažovala ji za dostatečnou satisfakci, která by zahojila její rány. „Žádné peníze to, co se stalo, nemohou vynahradit,“ povzdechla si. Dramatický rozvod se podepsal i na jejím zdraví. Psychicky na tom prý byla natolik špatně, že se jí hlavou honily ty úplně nejčernější myšlenky.

V tomto směru jí podržela starší kolegyně od mikrofonu, slavná Naďa Urbánková (81), která si také několikrát prošla peklem vztahů. Řekla prý Marcele, že takhle nesmí vůbec uvažovat, protože má syna. Příliš jí nepřesvědčila, definitivní záchranu poskytl až lékař, který zpěvačce řekl, že se svými depresemi přišla na poslední chvíli!

Neustále v ohrožení

Postupně se Marcela dostala do normálního duševního stavu, ale trápily ji pro změnu jiné problémy, hlavně se srdcem. Trpěla totiž arytmií, která přicházela i v nevhodnou dobu, například za volantem auta. Jediným řešením byla operace. Kromě toho měla rovněž problémy s dýcháním, které bylo způsobeno tuberkulózou prodělanou v dětství.

A protože si současně vypěstovala i alergii na antibiotika, celý život se musela bát každého nachlazení. Na všechny problémy a karamboly se ale dívá Marcela s nadhledem. Má na to svoji metodu. „Snažím se pamatovat si jen krásné okamžiky, které jsem prožila, a ostatní mažu,“ uvedla.

Jedno křestní jméno je pro ni opravdu tím hlavním!

Pro Marcelu je jméno Karel vysloveně osudové. Jejím manželem byl Karel Šíp, stejně se jmenuje i zpěvaččin syn. Největší hity pro ni napsal Karel Svoboda a dvě z nejúspěšnějších písniček nazpívala s Karlem Gottem.

Píseň Čau, lásko pak zpívala i sólově, ale publikum se prý vždycky přidalo. Sebevražda Karla Svobody s ní před lety otřásla. Nikdy na skladatele nezapomene. „Měla jsem ho moc ráda, vážila jsem si ho. Každý den za něj zapaluji svíčku a vzpomínám na něj,“ prohlásila v jednom rozhovoru.

Bývalý manžel po boku nové partnerky ožil!

S Marcelou nechtěl údajně mít Karel Šíp už další dítě, v novém manželství ale změnil názor. Říkal, že když má o tolik mladší partnerku, nemůže jí mateřství odepřít, i když už má věk na to, aby si užíval klidu.

Vypadá to, že po boku své druhé ženy Ivy (45) stárne pomaleji. Je to nejspíš i tím, že – jak Karel Šíp říká – z jeho partnerky neustále vyzařuje pozitivní energie. Iva hýří úsměvy a dobrou náladou. Dvojice se neshodne jen ve filmových žánrech – on má rád napínavé thrillery, ona romantické komedie.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...