V inzerátu Richard Gere a Cindy Crawford svůj rozvod popřeli, ale za rok šli skutečně od sebe!

Ani „nejkrásnější dvojice ve vesmíru“ nedokázala překonat vztahové problémy.

Herec Richard Gere (71) a supermodelka Cindy Crawford (54) si s manželstvím počkali čtyři roky. Po tu dobu spolu jen chodili. Nepomohlo jim to ale odhalit, že jejich vztah nakonec nebude fungovat.

Ve slavném americkém filmu Pretty Woman uvedl Richard Gere (71) v roli milionáře do vyšší společnosti dívku z těch nejnižších kruhů. Ne že by snad Cindy Crawford (54) patřila někam na dno společnosti, byla to slušná dívka, která snila o kariéře modelky.

Také vás může zajímat ...

Oproti hollywoodskému hvězdnému herci ale její sláva přece jen dosahovala jen nepatrného zlomku. Vztah s Richardem Gerem jí ale rázem katapultoval do kategorie smetánky mezi celebritami.

Nepřipadala si ještě slavná

Mezi Cindy a Richardem byl poměrně vysoký věkový rozdíl sedmnácti let. Poprvé se setkali v roce 1987 na jedné grilovací párty. Pro Cindy to byla velká životní událost, ačkoliv už měla něco za sebou. Díky jedné fotografii ze školní brigády, která byla náhodně uveřejněná v novinách, získala nabídku od módní agentury.

Tehdy ještě studovala, ale vysokou školu vzdala, protože jí více lákala kariéra modelky. Začala žít v Chicagu s fotografem, pro kterého i pracovala. Po rozchodu odjela do New Yorku a brzy se stala slavnou i na mezinárodní scéně.

Nafotila lechtivé snímky pro pánský magazín Playboy a měla dokonce vlastní módní show v televizi MTV. Tohle všechno ale pořád brala jako nějakou „druhou“ ligu. Zmíněná párty, na kterou byla pozvaná, pro ni znamenala, že poprvé na vlastní oči viděla mnohé hollywoodské celebrity.

„Bylo tam opravdu hodně skvělých lidí,“ popisovala, „a já se jen koukala kolem a říkala si třeba: hele, támhle je Jack Nicholson (83)!“ Nejvíce ze všech jí ale zaujal právě krasavec Richard Gere. Od toho vůbec nemohla odtrhnout oči.

Veřejně tvrdili, že se rozvádět nehodlají

Také Richardovi se Cindy velmi líbila. Jejich sblížení vůbec nic nebránilo, ani jeden z nich nebyl tenkrát zadaný. Do manželství se ale nijak nehrnuli. Chození si vychutnávali čtyři roky. Mezitím se z hollywoodského herce stal mezinárodní erotický symbol pro dámy, právě díky filmu Pretty Woman.

Koncem roku 1991 se Richard a Cindy v Las Vegas vzali. Slavný milovník stříbrného plátna a supermodelka, to bylo sousto nejen pro bulvární novináře. Bývali nazýváni „nejkrásnějším párem ve vesmíru“, případně „nejvíce vzrušující dvojicí světa“.

Neměli žádné aférky, zdálo se, že se pořád milují stejně jako na začátku. Přesto se tři roky po svatbě začaly objevovat řeči o tom, že se budou rozvádět. Donesly se samozřejmě i k nim samotným. Richard a Cindy se rozhodli proti pomluvám bránit po svém: v britských novinách Times vyšel jimi podaný inzerát.

V něm dvojice tvrdila, že sňatek uzavřeli z lásky a bere svůj vztah velmi vážně. Zprávy o nějakém rozvodu jsou proto naprosto nepravdivé, naopak se prý oba těší na to, až se stanou rodiči.

Věkový rozdíl udělal své

Těžko říct, odkud tenkrát novináři brali své informace nebo dojmy. Brzy se totiž ukázalo, že přes podaný inzerát to mezi modelkou a hercem není až tak růžové a navěky. Rozvod, ke kterému došlo rok poté, ale proběhl bez nějakých velkých dramat nebo skandálů. Došlo k němu klidnou a přátelskou cestou.

Jako hlavní důvod Richard s Cindy uvedli, že mají rozdílné životní cíle. Vzhledem k jejich věkovému rozdílu a dosavadním životním zkušenostem se to dalo pochopit. Po letech pak Cindy potvrdila, že to ona se začala měnit a dozrávat ve skutečně dospělou ženu.

Byla už vdaná, když si teprve našla svoji cestu. Dodala také, že mezi ní a Richardem panovala hlavně vášeň, ale nikoliv přátelství. A poté, co vášeň pominula, už nebylo nic, co by je dokázalo nadále udržet pohromadě. Krátkého manželství s hvězdou Pretty Woman ale nikdy nelitovala.

Druhé Richardovo manželství trvalo mnohem déle!

Jak Cindy, tak Richard řekli své „ano“ ještě podruhé. Herec se oženil se svojí kolegyní Carey Lowell (59). Ta už měla za sebou dvě manželství a v tom druhém se jí narodila dcera. Poté, co se Richard i Carey rozvedli, počkali si se svatbou až do roku 2002.

To už spolu měli vlastního syna – herec se stal otcem poprvé až ve svých padesáti letech. Ani tohle manželství mu ale nakonec nevydrželo, i když trvalo dlouho, dvaadvacet let. Odcizili se spolu kvůli odlišnému způsobu života: samotářský Richard nakonec nevydýchal to, že je jeho žena příliš společenská.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...