V květnu se Renée Zellweger vdávala, v září podala žádost o rozvod!

„Jsem extrém na obou koncích: beznadějně romantická i realistka.“

Americká herečka Renéé Zellweger (50) se proslavila hlavně rolí smolařky v lásce Bridget Jonesové. Se vztahovými problémy si užila nepříjemnosti i v soukromí.

Své nepříliš americké příjmení má Renéé Zellweger (50) po svém otci, který pocházel ze Švýcarska. Ve skutečnosti se jmenoval Zellweiger, ale kvůli lepší výslovnosti herečka písmeno „i“ raději odstranila.

Také vás může zajímat ...

Z Evropy pochází i její matka, která se narodila v Norsku. Sama Renéé je ovšem typickou temperamentní holkou z Texasu, i když se ve filmu proslavila jako neprovdaná Angličanka.

Věděla, že bude na chodníku!

Renéé vyrůstala jako pravá venkovanka, v kontaktu s přírodou. V dětství byla členkou stopařského oddílu nebo fotbalovou roztleskávačkou. Měla dost divokou povahu, jako malá prý v rámci dětského pošťuchování zranila svého bratra nožem.

Zajímavé je, že v malém městečku, kde žila, nebylo kino, takže první filmy viděla na stříbrném plátně až v době dospívání.

V rodném Texasu šla studovat i na vysokou školu. Hrála ve školních představeních a měla z toho hodně dobré pocity, takže začala uvažovat o herecké kariéře. Začátky nebyly jednoduché. Musela si vydělávat jako servírka a hrát v béčkových filmech, které jsou dnes už dávno zapomenuté. Opravdovou kariéru nastartovala, až když se přestěhovala do Hollywoodu.

Byla tam už předtím, a když se procházela po pověstném chodníku slávy, řekla si, že jednou tam bude mít i ona svoji hvězdu. To se jí skutečně splnilo: od května 2005 je na chodníku i její jméno. Průlom v kariéře udělala díky filmu Jerry Maguire po boku Toma Cruise (57).

Hvězdu z ní udělal film Deník Bridget Jonesové, natočený podle knižního bestselleru. Role se Renéé hrála dobře i proto, že byla v podobné situaci: také měla za sebou pár neúspěšných vztahů a marně hledala životního partnera, po jehož boku by bezpečně zakotvila.

Kila navíc jí připravila o vztah!

Pro roli Bridget musela Renée nabrat nějaká ta kila. Bylo jich celkem deset. To, jak se zaoblila, neunesl její tehdejší přítel, který se s ní před natáčením rozešel. Kromě úpravy váhy směrem nahoru se Renée na natáčení připravovala i tím, že si vyzkoušela, jaké to je pracovat ve vydavatelství. Nechala se zaměstnat ve Velké Británii, ve firmě, kde jí nikdo neznal.

Na svém kancelářském stole měla fotografii Jima Carreyho (57), do kterého byla zamilovaná a s nímž nějaký čas chodila. Kolegům, kteří netušili, kdo s nimi pracuje, to připadalo divné. Co asi říkali, když za nějaký čas viděli Renéé v roli Bridget? Sama herečka se i po uvedení filmu a světové slávě marně snažila najít partnera, kterému by řekla své „ano“.

Moc se tím netrápila. O své roli prohlásila:„Bridget miluju, ale ve skutečnosti máme málo společného. Nekouřím, nepiju a být bez chlapa nepovažuju za osobní tragédii.“ Uvedla také, že díky tomuto filmu se celá jedna generace žen ujistila, že je v pohodě zůstat v sobotu večer sama doma, jíst a dívat se na televizi.

Cítila se podvedená!

Najít partnera se Bridget nakonec povedlo, ovšem manželství netrvalo ani rok! Se zpěvákem Kennym Chesneyem (47) se Renéé seznámila na dobročinném koncertu pro oběti tsunami z roku 2004. Zanedlouho už svůj vztah přiznali na veřejnosti, na jednom Kennyho koncertu.

Romantickou svatbu měli ani ne pět měsíců od seznámení, na jednom ostrově v Karibiku. Stalo se tak 9. května 2005. Jenže už v září téhož roku podala Bridget žádost o rozvod. Uvedla v ní, že se cítí podvedená – šlo ale v podstatě hlavně o to, že Kenny nebyl vůbec na manželství s ní připravený. To také zpěvák později v televizním pořadu přiznal.

Renéé konstatovala, že svatba byla jejím nejhorším životním rozhodnutím. Dodnes ho nezopakovala a své „ano“ nikomu už neřekla. Chodila sice s hercem Bradleyem Cooperem (44) a pak si našla dalšího zpěváka, Doyleho Bramhalla (50). S tím se ovšem letos rozešla. Ve svých padesáti letech je tak rozvedená a už bez šance na to, mít skutečnou rodinu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...