V lázních se pomějete

Léčí nejen tělo, ale i duši

Už máte dost zimy? Ohřejte se v termálech!

Karlovy Vary jsou nejlepší

Také vás může zajímat ...

Karel IV. tu v polovině 14.století objevil při vyjížďce horký pramen. Skutečný rozmach lázeňství však nastal až v 18. století. Dnes je ve městě 28 pramenů a 5 kolonád. Léčí se tu nemoci trávícího a pohybového ústrojí.

Vedle klasické léčby je tu možné absolvovat i lákavé tématické pobyty. Například Čokoládový sen, kdy během čtyř dnů okusíte čokoládový přípitek, čokoládovou masáž těla s čokoládovým zábalem a mnoho dalšího.

Užijte si Velký Meder

Slovenské termální koupaliště nabízí kryté, polokryté i otevřené bazény s léčivou vodou. Najdete zde bazén s teplotou 25°C i 38 °C. Na své si přijdou i nejmenší v Dětském světě se super vodními atrakcemi, klouzačkami, houpačkami a obrovským vylévacím vědrem.

Těšit se můžou i na pravidelný loutkový program či dětské interaktivní hřiště. V krytém plaveckém bazénu rovněž začínají a končí dva celoročně provozované tobogány o délce cca 67 metrů.

Lázně Velké Losiny

Na území Velkých Losin vyvěrá 5 přírodních sirných teplých i studených pramenů. Pomáhají při léčbě pohybového a neurologického ústrojí a kožním onemocnění. Obec Velké Losiny patří k nejstarším v šumperském okrese a určitě se tu nudit nebudete.

Prohlédnout si můžete nejznámější historické dominanty zámek a farní kostel. Ujít si nenechte také návštěvu přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé stráně v Koutech nad Desnou.

Okolo Lázní Chrastava na kole

V termálních lázních Chrastava jsou k dispozici dva vnitřní a dva venkovní bazény o teplotách 32° až 38°C. Voda v bazénech využívá minerální vodu s vysokým obsahem železa a minerálů z hlubin země.

Navíc je obohacená mořskou solí. K dispozici je i venkovní sluneční terasa, finská sauna a parní sauna. Chrastavou prochází řada cyklotras vedoucích jak do 8 km vzdáleného Liberce, tak i do okolních Lužických a Jizerských hor.

Lázně Bükfürdő

Vápnito-hořečnatá a hydro-uhličitá termální voda městečka Bük je vhodná při léčbě osteoporózy, pohybového aparátu, rehabilitace po ortopedických a neurochirurgických operacích. Při zažívacích potížích je místní termální voda doporučována ve formě pitné kůry.

V okolí města Bük je mnoho historicky či architektonicky atraktivních míst. Navštívit můžete například zámek Szapáry, město Szombathely, Šoproň, nebo krásné historické městečko Kőszeg.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

reklama