V mládí chodila Linda Rybová se známým muzikantem, ale žádná divočina to nebyla!

Na venkov se odstěhovala kvůli dětem a ze stejného důvodu se pak vrátila do Prahy!

Svého životního partnera si Linda Rybová (43) musela vybojovat. Byl ženatý s její kolegyní z divadla. Nejkrásnější vztah jejího života tak začal pod dohledem bulvárních deníků.

Nejblíže měla Linda Rybová (43) v dětství k tanci. Snu o tom, že bude baletkou, obětovala dokonce částečně i učení na základní škole. Nutila i svoji sestru, aby s ní hrála baletní představení. V páté třídě šla studovat na baletní konzervatoř. Nakonec ale zvítězilo herectví.

Také vás může zajímat ...

Vedli domácký život

Jako velmi krásná a nevšední dívka dostala Linda samozřejmě i nabídku na práci modelky. Měla možnost odjet do Paříže, ale vybrala si nakonec složitější životní cestu. Nebylo to jenom proto, že v sobě vždy měla dost stydlivosti – tahle vlastnost ostatně zamotávala hlavu i profesorům na konzervatoři. Do povědomí lidí vstoupila v 90. letech hlavně díky televizním rolím.

Pozornost na sebe upoutala i účinkováním v klipu k písničce Andělé od skupiny Wanastovi Vjecy. V té době byla partnerkou jednoho ze členů skupiny, Roberta Kodyma (52). Tenhle vztah se v médiích nikdy moc neprobíral – až po letech. Linda v jednom rozhovoru přiznala, že to byla taková ta „velká láska“. Žádná divočina se ale po boku populárního muzikanta neodehrávala.

Robert sice před vztahem s Lindou vedl typický rockerský život, ale vedle ní, jak se říká, zabrzdil. „Byli jsme spolu pět let a vedli jsme velmi domácký život,“ vzpomínala herečka. „Nechodili jsme do společnosti, Robert jezdil hrát na koncerty a já do divadla. Na to, jak jsem byla mladá – bylo mi osmnáct až devatenáct – jsme měli takové „domácí štěstí“.

Kolegyně neměla tušení!

Skandály jsou vždycky kořením showbyznysu a Linda jeden takový dlouho prožívala na vlastní kůži. Ještě dnes se k němu lidé vracejí. Šlo o to, že osudového muže svého života převzala kolegyni z divadla. S Danou Batulkovou (61) měla Linda dokonce šatnu a byly opravdovými kamarádkami. To ostatně platilo nejprve i o jejím vztahu k Davidu Prachařovi (60).

Nijak nevadilo, že byl s Danou ženatý a o věkový rozdíl mezi ním a Lindou činil 17 let – jí to odjakživa přitahovalo spíše k partnerům starším, než byla ona sama. Po roce přátelství se mladé herečce zdál sen, ze kterého se probudila zamilovaná. „Prostě mi to došlo až v tom snu nebo skrze něj,“ uvedla.

Dana Batulková měla tušení, že něco není v pořádku, ale rozhodně by v první chvíli nehledala svoji sokyni přímo v divadle, kde hrála. Proto se Lindě nejprve dokonce s problémem svěřila, což muselo mladou krásku uvést do pořádných rozpaků. Jakmile pak vyšla pravda najevo, tak Dana rázně změnila své chování a skončilo to prý i fackou.

Rozvodu s Davidem ale stejně už nemohla zabránit.

Garsonka už nestačila

Na Lindu se potom sesypala vlna kritiky za to, že odvedla manžela od rodiny. Nebyla to tak úplně pravda. Po čase se psalo, že tím, kdo manželské nevěry spustil, byla právě Dana. Ta údajně utekla od rodiny jako první, za bývalým režisérem Janko Uhrinem (63). Pak se vrátila, ale David si mezitím už našel Lindu.

Sama Dana nikdy neupřesnila, co je na téhle verzi pravdy, ale Linda jí na sociálních sítích nepřímo potvrdila. To už byl dávno David jejím životním partnerem, se kterým postupně měla dvě dcery a syna. Ještě v době, kdy čekala druhé dítě, žila herečka s manželem v malém bytě v pražských Nuslích. Pak se oba rozhodli, že se přestěhují na venkov. Byla to opravdu radikální změna.

Společně zakoupili starý mlýn v obci Malé Lečice a pustili se do jeho opravy. Důvodů ke stěhování bylo několik. „Čekala jsem už druhé dítě a chtěla jsem se pohnout. Sháněli jsme dům mimo Prahu, v novinách byl inzerát, že to je bývalý mlýn pro uměleckou tvorbu,“ popisovala Linda. „Byly tam totální trosky, nebyly tam podlahy, nic.

Na půdě bylo okénko a kvůli tomu okénku jsem uprosila svého muže.

I když viděl tu práci, tak do toho šel.“

Dva měsíce nemohla spát!

Dcerky přišly na svět v rychlém sledu za sebou, syn čtyři roky po nich. V dnešní době už není moc zvykem mít tři potomky, navíc oddělené tak krátkým časovým úsekem. Linda to ale právě takhle měla v plánu – vlastně jejím cílem původně bylo mít čtyři děti, a pokud možno to všechno měli být synové. Na venkově se herečce splnil jeden z romantických snů.

Vždy si představovala, že žije v osamocené zahradě. Linda tu s Davidem a dětmi strávila celkem osm let. Pak se vrátili do Prahy. Bylo to právě s ohledem na potomky. Stavení bylo vzdálené od Prahy 40 kilometrů a jezdit takovou trasu několikrát denně, to se nedalo dlouho zvládnout. „Já mám Prahu ráda a vždycky jsem měla. Když v ní člověk nebydlí, tak se mu po ní stýská,“ přiznala Linda.

„Když se vracím, cítím radost, že jsem doma.“ Na venkově si zvykla, že je tam klid a ticho. Tenkrát po přestěhování do mlýna si na to musela zvyknout. Nyní stála před opačným problémem: pražským hlukem, bzučením a světly. „Dva měsíce jsem vůbec nemohla spát,“ konstatovala. Zpětně se diví, jak náročné období na venkově s Davidem zvládli.

Věnovali se své práci, stačili se starat o děti, chodili spát po půlnoci a vstávali v šest ráno.

Tehdy jim to ale všechno připadalo jako normální režim.

Přinese důchod ohrožení?

Se svým mužem už je Linda dlouhá léta a i když se občas – jako u každého páru – v bulvárním tisku spekuluje o různých neshodách, vypadá to, že dvojice spolu vydrží. Vycházejí si ve všem vstříc a dokázali společně překonat i krize. Ve vzájemné domluvě se „zasekli“ za celou tu dobu vlastně jen třikrát, kdy si každý dál tvrdohlavě trval na svém názoru.

Trochu komplikací může přece jen přinést vysoký věkový rozdíl. Zatímco Linda je matkou i herečkou na plný úvazek a v tom nejlepším věku – a děti stále vyžadují její péči – David se pomalu chystá do důchodu. Zatím měla Linda dost síly a trpělivosti, aby situaci zvládala.

Snad jim tedy oběma vzájemná láska vydrží i s neodvratným stárnutím.

Zima ve mlýně bývala pro Lindu těžká!

Život na venkově, který Linda vybrala pro rané dětství svých potomků, byl sice občas náročný, ale měl své kouzlo. Když děti vyrůstaly, viděly kolem sebe střídání ročních období. „Trávili jsme většinu času na zahradě, brouzdali jsme kolem potoka a žili téměř v izolaci,“ popisovala herečka.

Pro děti to bylo zdravé, pro Lindu občas těžké, hlavně v zimě, když se dívala na stromy bez listí a nehybnou krajinu, která se nemění. I tuhle podobu přírody si ale nakonec zamilovala!

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...