V patnácti letech se David Bowie porval o holku a přišel o oko!

"Jsem instantní hvězda. Jenom přidejte vodu."

Jeho velký talent odhalili už v předškolním věku. David Bowie (+69), který nás loni opustil, byl určitě jedním z nejvýraznějších zpěváků druhé poloviny 20. století!

Hudební sklony měl v sobě David odmalička. Od dvou let chodil do mateřské školy a učitelky vzpomínaly, jak je překvapil svým talentem k hudbě a tanci. Nikdy předtím neviděli nikoho, kdo by se dokázal v takhle útlém věku pohybovat s takovým přehledem a šarmem.

Životní láska pocházela ze Somálska.
Životní láska pocházela ze Somálska.

Ovládal čtrnáct nástrojů

V té době se ještě jmenoval David Jones. Pseudonym Bowie, pod kterým ho znal celý svět, si vybral až v době, kdy zahájil svoji kariéru. Jeden Davy Jones už na hudební scéně byl – zpěvák tehdy slavné skupiny The Monkees. Proto si Bowie vybral příjmení podle známého amerického kovbojského nože. V patnácti letech se Davidovi stala osobní tragédie. Pral se kvůli dívce s kamarádem.

Také vás může zajímat ...

Došlo ke zranění, kvůli kterému bohužel přišel o jedno ze svých modrých očí. Ten kamarád se jmenoval George Underwood (70). Později se stal také umělcem a přes zmíněnou nehodu zůstal Davidovým přítelem po celý život. Talent, kterého si všimli už ve školce, se u budoucího slavného zpěváka dál rozvíjel.

Postupně se naučil hrát na čtrnáct hudebních nástrojů: prvním z nich byl saxofon, který dokonale ovládal už ve dvanácti letech. Zahrál si na něj i v několika svých písních.

Ačkoliv skvěle uměl hrát i na kytaru, zjistil prý, že nemá na to, aby na ni byl sólovým hráčem.

Jeho syn se stal filmovým režisérem.
Jeho syn se stal filmovým režisérem.

Na trojku s Jaggerem?

V polovině 70. let si prošel David heroinovou závislostí. Míval výpadky paměti a často nebyl schopen vysvětlit své chování. Možná to mělo nepřímou souvislost i s tím, že se v roce 1972 jako první hudební hvězda veřejně přiznal k homosexualitě. O čtyři roky později tohle tvrzení upravil a řekl, že je bisexuál a má vztahy jak s muži, tak se ženami. To ostatně později potvrdila jeho první žena.

Prozradila, že jedním z Davidových milenců byl i Mick Jagger (73) ze skupiny The Rolling Stones. Ovšem nejen Davidových – slavný zpěvák se prý rád díval i na to, jak Mick obšťastňuje jeho ženu. Podle Davidova asistenta byl prý sex pro oba manžele jen něčím, jako potřesením si rukou na konci večera. V 80.

letech svá tvrzení David odvolal a řekl, že byla chybou a že se cítí být orientován jen na ženy.

Chtěl prý hlavně provokovat a vztah k opačnému pohlaví tehdy byl v porušování pravidel módou.

Zkolaboval na koncertě!

V roce 1990 se David potkal na večeři u známého s Iman, světoznámou modelkou somálského původu. Okamžitě se do ní zamiloval. Ona se vztahu dlouho bránila kvůli jeho hvězdné minulosti, ale nakonec podlehla a za dva roky se vzali. Kromě dětí z předchozích manželství spolu měli ještě dceru. Davidův bouřlivý život se začal podepisovat na jeho zdraví.

Kvůli kolapsu nedokončil svůj koncert v Praze a poté absolvoval operaci srdce. Přestal kouřit svých padesát cigaret denně. Loni v lednu pak celý svět zarmoutila zpráva o tom, že velká rocková legenda prohrála svůj rok a půl trvající boj s rakovinou.

Stalo se tak dva dny po jeho narozeninách.Ve světě populární hudby byl David Bowie originální a neopakovatelnou osobností!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...