V poslední minutě Meryl Streep ještě svého přítele na chvíli přivedla k životu!

Pro začínající herečku byl John průvodcem do života. Bohužel jen na chvíli.

Jedna z největších hollywoodských hvězd Meryl Streep (71) je už léta šťastně vdaná. Jejímu manželství předcházel jiný vztah, s kolegou Johnem Cazalem (+42), který skončil smutně.

Slavná herečka Meryl Streep (71) se ve skutečnosti jmenuje Mary Louise – Meryl je kombinace obou křestních jmen. V mládí nevěřila svému vzhledu ani svému talentu, ale okolí ji přesvědčilo.

Také vás může zajímat ...

Přesto chtěla nejprve jít studovat práva, jenže zaspala přijímací zkoušky a tak přišla na řadu divadelní fakulta. V polovině 70. let se přestěhovala do New Yorku.

I tam jedno zaspání ovlivnilo její život. Nebýt toho, že jí nezvonil budík, nevstoupil by do jejího života John Cazale (+42).

Poznala ho díky tomu, že zaspala!

Meryl tehdy propásla zkoušku na jednu hru, ale obratem získala jinou nabídku. V nové inscenaci byl jejím partnerem na scéně právě John. Zatímco Meryl svoji kariéru teprve pomalu rozjížděla, o Johnovi už se vědělo.

Měl za sebou pár výrazných filmových rolí, například i ve slavném Kmotrovi. Do povědomí diváků se zapsal i díky své trochu netypické tváři a smutnému pohledu. Jeho největším kamarádem byl legendární herec Al Pacino (80), který se s ním seznámil ještě v době, kdy se oba živili jen jako poslíčci.

„Když jsem Johna poprvé spatřil, hned jsem poznal, že je zajímavý,“ vyjádřil se později. „Všichni se kolem něho pořád točili, protože měl zvláštní způsob sebevyjádření.“ Právě to určitě učarovalo i Meryl.

Pro mladou ženu, která si na velkoměstský život a hereckou kariéru teprve zvykala, byl její o 14 let starší kolega učitelem, přítelem i láskou současně. Znamenal pro ni strašně moc, a ona pro něho také. Byli to dva lidé, kteří k sobě opravdu patřili.

Dozvěděli se to společně

Kromě jeho zkušeností a velkého charisma obdivovala Meryl na Johnovi i obrovskou dávku lidskosti. „Zajímal se o druhé, měl s nimi soucit,“ konstatovala později. Když ji pozval na večeři do italské restaurace, neodmítla. Brzy se z nich stala milenecká dvojice.

Začali spolu i bydlet, Meryl se k Johnovi přistěhovala. Jejich lásce ale nebyl bohužel dopřán příliš dlouhý čas. Rok poté, co se seznámili, přišla strašná zpráva. Na jaře roku 1977 se John cítil opravdu nedobře, ale k lékaři šel až na naléhání svého kamaráda.

Vyšetření ukázalo nemilosrdnou pravdu: herec měl rakovinu plic v pokročilém stádiu. Nemohlo pomoci nic, ani ozařování, ani chemoterapie. Šok z toho, jak málo života mu zbývá, prožíval společně s Meryl. Ta ukázala svoji povahu bojovnice.

Jako by se nic nestalo, zeptala se Johna, kam půjdou na večeři. Aby mu pomáhala při léčbě finančně, přijala pak roli v televizním seriálu Holocaust. Obnášelo to filmování v Evropě. Meryl tam jela bez Johna; ten by už takovou cestu nezvládl.

Johnova slova na rozloučenou

Práci v Rakousku si Meryl doslova odtrpěla, musela stále myslet na to, že John vlastně umírá. Poslední dny jeho života pak s Johnem trávila Meryl nepřetržitě. Bylo to náročné, protože uvnitř sebe plakala, ale navenek musela dodávat partnerovi sílu. Smrt pro jejího milého přišla 12. dubna 1978.

Lékař nejprve potvrdil, že došlo k zástavě orgánů. Meryl se zhroutila a snažila se Johna ještě oživit. Podařilo se jí to. Ještě naposledy otevřel oči a řekl prý Meryl, že takhle je to všechno v pořádku. Potom už doopravdy zemřel.

Po jeho smrti život herečce ještě více zhořkl, když se musela vystěhovat z bytu, kde s Johnem prožila tolik štěstí i smutku. Osud pro ni měl ale připravenou lepší budoucnost. Útočiště jí totiž poskytl jeden bratrův známý, sochař Don Gummer (73), který zrovna odjížděl do Evropy.

Poté, co se vrátil, s Meryl se do sebe zamilovali a v manželském svazku jsou spolu dodnes.

Ještě si spolu stačili zahrát v oscarovém filmu!

Johnovi a Meryl se ještě poštěstilo zahrát si společně v posledním filmu. Jednalo se o slavné oscarové drama Lovec jelenů. Johnův kritický zdravotní stav byl tehdy už známý a ve studiu ho odmítali obsadit, protože by nedostal pojistku.

Stalo se ale něco úžasného. Všichni herci a členové štábu tehdy společně podepsali, že nebudou mít žádné finanční nároky, pokud práce přeruší Johnova smrt. Scény s ním se natáčely jako první. Snímek byl úspěšně dokončen, ale John už ho nikdy neviděl.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...