V těhotenství varovala Kateřinu Kornovou intuice, po porodu pak přišla velmi tvrdá diagnóza!

„Měla jsem oporu v rodičích a chůvách. Nikdy jsem se necítila být v roli opuštěné ženy se dvěma dětmi.“

Život Kateřiny Kornové (53) se v prvních fázích odvíjel jako v pohádce. Pak ale přišla osudová zkouška, jaká by zamávala s většinou žen. Ona jí ale zvládla – a dodnes zvládá – s vůlí, energií a odvahou!

Původní příjmení Kateřiny Kornové (53) znělo Marková. Zatímco její dospělý život se občas bez nějakého toho skandálu neobešel, v dětství moc průšvihů neměla.

Také vás může zajímat ...

„Za školu jsem nechodila, pilně jsem se učila, docházela na klavír,“ řekla. „Nosila jsem bílé podkolenky, ale všude jsem zakopávala a byla věčně otlučená. Byla jsem taková hodná holčička, která nic špatného neprováděla – to jsem si vynahradila později.“

Modelkou dokáže být i v pokročilejším věku.

Z banky utekla po třech měsících!

Jako malá toužila být princeznou, doktorkou, kuchařkou nebo režisérkou. Když se jí ale ptali ve třetí třídě, čím se chce v životě stát, odpověděla, že modelkou. „To byla ostuda, tehdy jsem na to vůbec nevypadala,“ konstatovala žena, která si tehdy vlastně předpověděla část své budoucnosti. „Nakonec jsem jí nějaký čas byla.

Jako studentka gymnázia jsem si přivydělávala v Bílé labuti, kde jsem chodila na takzvané přehlídky na patře.“ Nebylo to tak, že by jí tam přihlásil nějaký agent nebo zprostředkovatel. Kateřina tam zkrátka jednoho dne přišla a zeptala se, jestli by o ni neměli zájem. Ovlivnilo jí její okolí – často slýchala, ať to zkusí.

„Někdy mám pocit, že jsem ve svých rozhodnutích spontánní, až sama sebe překvapím, a tohle byl jeden z takových okamžiků,“ uvedla. Kateřina studovala na gymnáziu, ale její představou rozhodně nebyla pravidelná práce v kanceláři. Přesto to tak nejprve dopadlo. Nastoupila do banky, ale nakonec z toho byla jen zkušenost na čtvrt roku.

„Chtěla jsem tomu uniknout, takže mi nezbývalo nic jiného, než jít do Ústavu bytové a oděvní kultury a zaklepat na dveře,“ popisovala první z životních zlomů. „Tenkrát nebyla žádná Miss, ze které se dnes rekrutují modelky, musela jsem si pomoci sama.

A ono to vyšlo!“

Petr Janda se kvůli ní chtěl zabít!

Pozvání na kávu změnilo oběma život!

Dalším zlomem bylo, když se Kateřina stala z modelky tanečnicí. Došlo k tomu čistou náhodou. Jednoho podzimního dne byla společně se dvěma dalšími dívkami oslovena, jestli by nedělaly „křoví“ Jiřímu Kornovi (71) při natáčení silvestrovského programu. Jednou z těch dívek byla mimochodem Martina Formanová (54), tehdy ještě Zbořilová. Nezůstalo jen u té jedné silvestrovské spolupráce.

Jiřího Korna doprovázela i při dalších příležitostech. Život se Kateřině změnil. „Najednou jsem byla v televizi, byla jsem z toho uchvácená,“ vzpomínala. V té době neměla tušení, že brzy se Jiří stane něčím více než jen profesionálním partnerem. Předcházela tomu ale ještě práce v Rakousku, kvůli které spolupráci se zpěvákem ukončila.

Zpátky do Prahy znovu přijela z Vídně po pádu režimu v roce 1989. Jiřímu zatelefonovala, aby mu popřála hezké vánoční svátky. On se s ní ale chtěl vidět a pozval svůj bývalý „doprovod“ na kávu. Kateřina souhlasila. Oboustranně se začali sbližovat. Znali se z minulosti, což byla výhoda, která všechno urychlilo. Stali se z nich milenci. Nezůstalo to bez následků.

Kateřina čekala dítě, nechtěla ale nutit Jiřího, aby si ji vzal. Zpěvák, který byl vždy pověstný svým džentlmenským chováním, za ní ale přijel do Rakouska, kam ještě odjela dokončit kontrakt.

Tam Kateřinu požádal o ruku.

Syn Filip podobu s otcem nezapře.

Jako při zatmění slunce

Kateřina nabídku přijala a definitivně tím zlomila srdce jinému hudebníkovi – Petru Jandovi (78), který do ní byl zamilovaný. Prý kvůli ní chtěl dokonce i dobrovolně ukončit život. Pikantní bylo, že právě Jiří Korn před lety účinkoval v jeho skupině Olympic. Zdálo se, že na Kateřinu se osud jenom usmívá, brzy ale měla nastat těžká zkouška, ze které se vlastně vyklubal celoživotní úděl.

S porodem dítěte, které s Jiřím čekala, nastaly nečekané komplikace. „Nepřipouštěla jsem si vůbec v těhotenství, že bych mohla mít dítě, které by nebylo třeba úplně v pořádku,“ svěřila se Kateřina v televizním pořadu. „Nebo že bych mohla porodit nějak komplikovaně. Samozřejmě to byla sladká nevědomost.

Pak ke konci už trošičku nějaké problémy byly.“ Dva dny před plánovaným termínem porodu se jí zmocnil podivný pocit. „Přirovnala bych ho k tomu, když bylo zatmění slunce a přestaly bzučet mouchy a včely,“ popisovala. „Tak jsem jela k doktorce.

A pak už to bylo: rychle na sál!“

Dcera jí s Filipem pomáhala.

Selhali jen jako partneři

Na svět přišel syn Filip (28) císařským řezem. Z porodnice pak odcházela Kateřina jako šťastná maminka s ujištěním, že všechno je v pořádku. Nastal běžný denní kolotoč, který bývá kolem maličkých dětí. „Vstávání, pleny, kašička. Dneska, když si na to vzpomenu, tak to bylo vlastně krásné,“ konstatovala modelka. Postupně se ale začaly objevovat známky toho, že Filip má zdravotní problémy.

Podrobil se různých složitým lékařským vyšetřením. Výsledek byl šokující: synovi zjistili mozkovou obrnu, autismus a epilepsii. V té době už čekala Kateřina s Jiřím další dítě. Dcera Kristina (27) přišla na svět za rok a dva měsíce po svém bratrovi. U ní naštěstí žádné komplikace nenastaly. Těžkým zásahem do života Kateřiny byl rozvod s manželem. Návrh podala ona.

Rozluka proběhla v dobrém a Jiří dál bez problémů plnil všechny své otcovské povinnosti. Oba tu situaci později komentovali slovy, že jako rodiče tvoří dobrou dvojici, ale jako partneři selhali. Péče o děti z většiny zůstala na Kateřině. Ta se nesnadného úkolu ujala s vůlí a energií. „Měla jsem oporu v rodičích a chůvách.

Nikdy jsem se necítila být v roli opuštěné ženy se dvěma dětmi,“ prohlásila. Hodně jí v tom byla nápomocná i dcera. „S Kristinkou jsem si vybudovala přátelský vztah. Vysvětlila jsem jí důvody, proč se Filipovi věnuji víc a ona to přijala skvěle,“ líčila statečná matka. „Kristinka se stala mojí pomocnicí.

Tím pádem se zbavila žárlivosti a získala větší nadhled i sebevědomí.“

Stále zůstává vyhlášenou celebritou.

Dala vždy přednost synovi!

Se synem si Kateřina prošla různými vývojovými obdobími. „Bylo období svlékání se, zahazování bot do kolejiště v metru,“ líčila v televizním pořadu. „Nebo rozbil několik pián, těch akustických, menších. Měl období vzdoru a vzteku, které bylo o to silnější, než třeba mají jiné děti. Kolik brýlí rozbil, kolik výplní ve dveřích jsem měnila.

Bylo by toho plné smetiště!“ Kateřina vydržela a syna nesvěřila do žádné ústavní péče. Obětovala se mu a myslela přednostně na Filipa i tehdy, když to ohrožovalo její další manželství, s hoteliérem Jiřím Pařízkem (58). Ten se nedokázal vyrovnat s tím, kolik pozornosti Kateřina svému synovi věnuje. Chtěla mít ještě jedno dítě, ale dva pokusy o těhotenství dopadly bohužel špatně.

Ani další vztahy potom modelce nevyšly podle představ. Dnes je Filip dospělým mužem, tedy podle věku.

Kateřina ale ví, že vzhledem ke svému postižení bude celý život potřebovat pomocnou ruku a je odhodlaná ji synovi každý den nabízet!

Dcera zdědila taneční schopnosti po tátovi!

Dcera Kristina měla při svém příchodu na svět také potíže, dva týdny strávila v inkubátoru. Zkušenost se starším bráchou, který vyžaduje více péče, než ostatní, jí pak obohatila život. Ukázalo se také, že po svém otci Jiřím Kornovi zdědila pohybové nadání, které dnes plně využívá.

Už jako malá společně s ním vystupovala v úspěšném muzikálu Bídníci a ke své profesi od něho pak dostávala spoustu užitečných rad.

Stala se úspěšnou tanečnicí a také členkou baletu Národního divadla.

Od Ringa je to vážně míněná pocta!

Bude mít svůj obraz od známého malíře a hudebníka!

O vztahu hudebníka a malíře Františka Ringo Čecha (77) k ženám se toho napsalo už hodně a ne vždy to bylo z jeho strany vůči ženám lichotivé. Občas se vyjadřoval i hodně vulgárně. Ke Kateřině Kornové má ale výjimečný vztah. Nyní dokonce maluje obraz, který se bude jmenovat Boj o Kateřinu Kornovou. Co ho k tomu vedlo?

„Je to jedna z nejkrásnějších žen minulého století, jež navíc každému pomáhala, a já bych tím pro ni chtěl namalovat pomník, který nás všechny přežije,“ prohlásil Ringo.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama