V zápalu zkoušení mu několikrát dala i facku

Herečka vždy tvrdila, že ona a Jaromír byli pouze kolegové a že jejich pracovní vztah nikdy nepřerostl v blízké přátelství, natož v lásku.

Daniela Kolářová (74) téměř celý svůj život milovala svého manžela Jiřího Ornesta (†70). Přesto se v její blízkosti objevoval muž, s kterým ji veřejnost spojovala. Opravdu byli jen kolegové?

Také vás může zajímat ...

Báječnou herečku Danielu Kolářovou (74) si filmoví fanoušci často spojovali s její kolegou Jaromírem Hanzlíkem (72). Ti dva byli totiž na divadelních prknech a před kamerami tak sehraní, že by se nikdo nedivil, kdyby mezi nimi bylo něco víc, než jen profesní přátelství. Jen oni dva tak dnes ví, jaká je pravda, a zda se tyto klepy alespoň zčásti nezakládají na pravdě.

Skvěle sehraná dvojka

Vyděšená a zmatená, tak taková prý byla mladičká Daniela Kolářová, když se poprvé postavila před filmovou kameru při natáčení snímku Konec velké epochy v roce 1965.

V té době jí bylo pouhých devatenáct let, a zatímco na divadelních prknech už nebyla žádný nováček, filmování zkoušela úplně poprvé. Jen o čtyři roky později ji práce na historické komedii Slasti otce vlasti svedly dohromady s jejím kolegou z divadla Jaromírem Hanzlíkem.

Ti dva byli skvělá dvojka, která na sebe takzvaně slyšela. O něco mladší Jaromír byl v té době navíc už ostřílený herec, který se před kamerou pohyboval od svých tří let.

Myslel si, že je velká hvězda

Když Hanzlík jako osmnáctiletý nastoupil do vinohradského divadla, myslel si o sobě že je velká hvězda. Není divu, že se ho Daniela občas pokusila srovnat do latě. „Když byl člověk v zápalu zkoušení, Dana mě i bila, dokonce fackovala,“ vzpomínal později herec.

Vzápětí ale okamžitě dodal, že si to nechal líbit, protože se jim spolu hezky spolupracovalo. Dva mladí lidé brzy přenesli vzájemnou souhru z divadelních prken i před filmové a televizní kamery.

Po Slastech obce vlasti tak brzy přišly další úspěšné snímky, jako byli například Noc na Karlštejně, Podnájemníci, nebo nestárnoucí seriál Taková normální rodinka.

Byl to její osudový muž?

Protože jim to skutečně slušelo, jejich obdivovatelé si často mysleli, že spolu mají něco i v soukromí. Hanzlík se zkrátka stal, alespoň v očích filmových fanoušků, osudovým mužem této sympatické herečky. Jenže realita prý byla úplně jiná.

Dana vždy tvrdila, že ona a Jaromír byli pouze kolegové a že jejich pracovní vztah nikdy nepřerostl v blízké přátelství, či dokonce lásku. Ať už byla pravda jakákoli, my si můžeme myslet, že je to velká škoda, protože ti dva by byli skutečně krásný pár. Jenže Kolářová měla vždy jasno.

Brzy přišly velké starosti

Své srdce už na počátku sedmdesátých let věnovala herci a režisérovi Jiřímu Ornestovi (†70), takže své nejlepší filmy natáčela už jako vdaná paní a maminka dvou malých synů Šimona (45) a Matěje (43). A že to tehdy rozhodně nebylo nic jednoduchého.

„Vláčela jsem ročního kluka s plenkami, postýlkou, bylo to těžké i veselé,“ vyprávěla pak herečka, která přes všechny tyto potíže stále naplno pracovala. Už jen proto, že mladá rodina, tak jako mnohé jiné, prostě potřebovala peníze. To ale nebyly jediné starosti, s kterými se musela Kolářová během následujících let vyrovnat.

Za jejich rozvod mohly nevěry

Její šťastné manželství s Ornestem totiž brzy začalo dostávat první trhliny. Po čtrnácti letech tak přišel rozvod, za který patrně mohly Jiřího nevěry. Sama Kolářová později naznačila, že Ornest zkrátka tehdy nebyl na manželství ještě dost zralý.

A že až v okamžiku, kdy o svou rodinu přišel, tak mu paradoxně začala velice chybět. Postupně se tak začal vracet, až se jednoho dne vzali znovu. V té době však Daniela rozhodně nemohla tušit, že jí osud připraví ještě jednu velice těžkou zkoušku.

Zbyly jen krásné vzpomínky

Během složité operace srdeční chlopně dostal Jiří Ornest embolii a ochrnul. Musel se znovu učit chodit a mluvit, takže vlastně začínal úplně od nuly. Přesto se nevzdával a ze všech sil se pokoušel vrátit zpátky do života.

Nějaký čas se dokonce zdálo, že se mu to podaří. Pak se ale přidala rakovina močového měchýře, nad kterou už nedokázal zvítězit. Když Jiří Ornest na jaře 2017 zemřel, byla Daniela doslova zdrcená.

Útěchu naštěstí našla u svých dvou báječných synů a v práci, kterou odjakživa milovala. Možná se v myšlenkách i párkrát vrátila do šťastných časů, kdy natáčela s Jaromírem Hanzlíkem a s nostalgií zavzpomínala na roky, kdy spolu hráli milenecké dvojice.

Všechny krávy znal, ale ji tu ještě neviděl

Mezi českými filmovými fanoušky bychom jen těžko hledali někoho, kdo ještě neviděl báječnou letní komedii Léto s kovbojem. Skoro bychom mohli říct, že právě tento snímek patří k tomu nejlepšímu, co spolu Daniela Kolářová a Jaromír Hanzlík natočili.

Jejich vzájemná souhra byla tak dokonalá, že všichni diváci chtěli věřit tomu, že ti dva tvoří pár i v soukromí. Tím spíš, že bylo na první pohled zřejmé, jak báječně si rozumí. Snímek se povedl i z toho důvodu, že Kolářová s Hanzlíkem během natáčení často improvizovali, a ty nejlepší hlášky tak byly doslova dílem okamžiku.

„Všechny krávy v okolí tady znám, ale vás jsem tu ještě neviděl,“ řekl například hlavní hrdina v podání Jaromíra své vyvolené Dorce, kterou naprosto bravurně a s velikou chutí ztvárnila právě Dana.

A protože vedle těch dvou v komedii hrály takové hvězdy, jako byla Marie Rosůlková (†91), Dana Medřická (†62), Oldřich Vízner (73), Slávka Budínová (†78) a Bohuš Záhorský (†74), bylo jasné, že snímek, který měl premiéru 1976, bude mít obrovský úspěch.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama