V září je ideální období pro sběr léčivých bylin

Musíte však mít na paměti, že pro sběr bylin jsou důležité zásady, které se vyplatí dodržovat. Sice v letošním suchém roce nehrozí, že byste si mohli bylinky nasbírat mokré, přesto pokud někde zapršelo, raději počkejte, dokud zase neoschnou.

Také stále platí, že by se rostlinky neměly sbírat v ranní rose ani ukládat do igelitových sáčků. Mnohem lépe jim bude v proutěných košíčcích nebo plátěných sáčcích. Pokud tohle všechno víte, můžete se směle pustit do sběru i do sušení.

Oblíbená ostružina

V září se sbírají hlavně listy z lesní ostružiny. Ty mají protizánětlivé účinky, a tak je můžete využít třeba k léčbě dásní, bolestí v krku nebo špatně se hojících ran. Listy ostružiníku můžete kombinovat i s jahodníkovými nebo malinovými listy.

Vzniknou tak lahodné čajové směsi, které budou chutnat dospělým i malým dětem.

Osvědčená mateřídouška

Ta se s oblibou používá do čajových směsí proti nachlazení. Navíc pomáhá při potížích s trávením, při s valových bolestech a bolestech v krku.

Její účinky oceníte i při léčbě zánětlivých onemocnění kůže a špatně se hojících ran..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...