Václav Postránecký: Neviděli v něm potenciál

Odmala věděl, že chce pracovat u filmu, a to mu také vyšlo. Herce VÁCLAVA POSTRÁ- NECKÉHO (75) uchvátil svět filmu už jako malého kluka a zůstalo mu to dodnes. Ale na začátku ne každý jeho talentu věřil.

Už jako malý devítiletý kluk pobíhal s nadšením před kamerou. Herec Václav Postránecký (75) pochází z rodiny obchodníků, k herectví tam tedy nikdo moc sklony neměl. Nicméně rodina jeho talent rozpoznala velmi rychle.

Také vás může zajímat ...

Právě proto ho už jako malého chlapečka přihlásili do Dismanova rozhlasového dětského sboru, kde to malého Václava velmi bavilo. Právě díky tomuto sboru si jeho talentu všiml i režisér Jiří Slavíček (†56), který ho už jako devítiletého chlapce obsadil do svého úplně posledního filmu Konec strašidel.

Vyučený zámečník

Potom se mu další dětské herecké nabídky jen hrnuly. Větší roli si zahrál například ve filmech Punťa a čtyřlístek nebo Malí medvědáři. Časem se z dětských rolí posunul na ty mládenecké a začal přemýšlet o tom, že by šel studovat herectví na DAMU.

Zkusil to, ale bohužel v něm neviděli potenciál, a proto mladého Postráneckého nepřijali. Jelikož jeho rodina chtěla, aby nějaké vzdělání měl, rozhodl se vyučit alespoň zámečníkem. Ale hned po ukončení školy se vrátil k herectví a stal se jevištním technikem.

Postupně se vypracoval až na samotná divadelní prkna a začal hrát v divadle. Neměl nouzi ani o filmové role, takže ve finále si splnil svůj dětský sen a živí se jako herec. Dokonce se občas věnoval i moderování, kde také sklízel úspěch u diváků.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...