Valentinské sladkosti – Dortová lízátka

Potřebujete

Na těsto: 125 g másla, 100 g cukru, 2 vejce, 250 g polohrubé mouky, 75 ml mléka, 200 g kvalitní bílé čokolády, 100 ml smetany, lžičku vanilkového extraktu, ½ lžičky prášku do pečiva, kůru z 1 bio citronu

Na polevu a zdobení: 300 g kvalitní bílé čokolády, 100 ml smetany, potravinářské barvy a cukrové ozdoby, špejle nebo tyčky na lízátka

Postup

1. Změklé máslo ušlehejte s cukrem a vanilkovým extraktem do husté pěny. Po jednom zašlehejte vejce. Opatrně zapracujte mouku prosátou s kypřicím práškem, špetkou soli a citronovou kůrou. Střídavě přidávejte mléko. Hotové těsto rozetřete do formy o průměru 20 cm a v troubě vyhřáté na 180 °C pečte dozlatova asi 25 minut.

2. Smetanu uvařte a nalijte na čokoládu, tu nechte rozpustit. Dejte zchladnout pod fólii.

3. Korpus rozdrobte do mísy. Přilijte rozpuštěnou čokoládu a rukama vypracujte vláčnou hmotu. Tvarujte kuličky, s tyčkou pak dejte na 20 minut do chladu.

4. Ve vodní lázni rozpusťte čokoládu. Bílou můžete obarvit potravinářskými barvami. Lízátka máčejte do čokolády a zdobte.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...