Valérie Zawadská: Vydělávala peníze, teď je bez práce

Zbyly jí tehdy jen oči pro pláč?

Nenajde se někdo, kdo by herečce nabídl roli?

Jedinečná dabérka a herečka VALÉRIE ZAWADSKÁ (59) se od doby, co vypukla dabingová krize, musí pěkně otáčet. Přišla i o roli v Ordinaci. Hrozí jí, že se ocitne na mizině?

Po konci v Ordinaci skoro tře bídu s nouzí. Ne snad, že by nehrála. Objevila se i v několika seriálech, exceluje v divadle, ale přece jenom si víc vybírala a nebyla tolik na očích. Jenže to se změnilo krizí v dabingu.

Také vás může zajímat ...

Vydělávala tisíce

Tehdy totiž dabérům klesly honoráře za dabing na minimum. Podle dostupných informací si hodinou dabingu mo hou vydělat 1000 až 1500 korun. To je hodně, jenže podle Zawadské je problém jinde. „Po těch 25 letech nás studia začala platit od hodiny, a protože jsem dobrá, rychlá a kvalitní, tak jsem na tom byla finančně hodně bitá,“ uvedla herečka.

Dabování ani seriály se nehrnou

Jako příklad uvedla dabérka, že i lékaři s pětadvacetiletou praxí v nemocnici nemají stejný plat jako začínající medici. I když honorář za hodinu se může zdát velký, dabování může pár hodin trvat a pak herec už nemusí zavadit o zakázku. Dlužno říct, že nová role v seriálu byla pro herečku tak trochu vysvobozením. Jenže tomu je také konec.

V poslední době se živila dabováním, ale práce jí viditelně ubylo.

Režiséři a producenti, kteří herce do dabingu obsazují, na Zawadskou zcela evidentně zapomínají..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...