Vánoční čarování

V tajemném čase vánoc se vždy kouzlilo. Štědrý den je spojen se zdobením stromečku, večeří, při které se jí i hvězda vánočního stolu – smažený kapr. Traduje se, že kapří šupiny přinášejí peníze. Přičarujete si je letos? A jaké další kouzla můžete vyzkoušet?

Přes Štědrý den nesmíte podle pověr zametat a vynášet z domu odpadky a smetí, protože byste si vynesli štěstí. Při samotné večeři počet strávníků musí být vždy sudý, pokud není, dává se talíř navíc pro nečekaného hosta. Pod talíř se dávají rybí šupinky, které si pak každý dá do své peněženky a ty zajistí dostatek financí na celý příští rok.

Také vás může zajímat ...

A také se nesmí zapomenout, že se od svátečního stolu nesmí vstávat a odcházet až do skončení večeře.

Protože kdo to udělá, ten se už příštích Vánoc prý nedožije.

Touha poznat budoucnost

Štědrý den byl odedávna dobou rituálů, které měly lidi ochránit před vším zlým. Kromě dodnes známého krájení jablíček či házení střevícem si ženy dávaly před Vánocemi pod polštář papírky se jmény mládenců. Postupně každé ráno jeden vytáhly a jméno, které odhalily na Štědrý den, patřilo jejich vyvolenému.

Odhalte svůj osud pomocí věštby z ořechů, vody a ohně

Chcete zjistit, co vás příští rok čeká? Zkuste starý vánoční zvyk, a nahlédněte do své budoucnosti. Vánoční lodičky, vytvořené z prázdné půlky skořápky od vlašského ořechu‚ do kterých se nakape vosk a připevní se malá svíčka, vypusťte do lavoru s vodou. Komu z rodiny vydrží lodička plavat nejdéle, toho čeká dlouhý a šťastný rok.

10 tajemství, co vyčtete z lodiček!

1. Lodičky, které se drží u sebe, symbolizují, že tito členové rodiny budou dál pospolu.

2. Utvoření kruhu lodiček značí bezproblémové rodinné soužití, vzájemnou toleranci a úctu.

3. Pokud se lodička odpojí od ostatních, znamená to cestu tohoto člena z rodiny daleko.

4. Když se loďka dotýká jiné loďky, znamená to novou lásku, nebo nové přátelství.

5. Jestli loďka zůstane u břehu, v příštím roce tohoto člověka nečekají změny.

6. Ocitne-li se některá obklopená ostatními, znamená to, že tento člen rodiny bude potřebovat ochranu a pomoc ostatních.

7. Točí-li se lodička v kruhu, může to symbolizovat nerozhodnost a dotyčný neví, co chce.

8. Dopluje-li loďka sama ke druhému břehu, značí to, že v příštím roce získáte to, po čem toužíte.

9. Dopluje-li ke druhému břehu, ale cestou nabere vodu, pak sice dosáhnete toho, co chcete, ale mnohem obtížněji a jen tak tak.

10. Zhasnutá svíčka neznamená smrt! Varuje před citovými komplikacemi nebo neupřímností.

Upleťte si úspěch!

Na Štědrý den si vezměte devět hedvábných stužek: tři červené (pro lásku a vášeň), tři žluté (pro peníze) a tři zelené (pro zdraví). Splétejte z nich pomalu cop a přejte si štěstí a úspěch. Cop pověste na stromek.

Přivolejte si bohatství!

Pořiďte si novou peněženku. Ideální barvy jsou červená, zlatá nebo žlutá, které přitahují finance. Na Štědrý den do ni vložte novou bankovku a řekněte: „Jako je hvězd na nebi a vody v moři, ať je v mé peněžence vždy tolik peněz a vždy se mi daří.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama