Vánoční hýčkání pro hebkou pleť

Všude kolem voní koření a peče se cukroví. Máte tolik práce, že nevíte kam dřív skočit. Ale co vy? Myslíte v tomto shonu alespoň trochu na sebe? Máme pro vás čtyři skvělé domácí pomocníky, které můžete zapojit do péče o svou pleť.

Výhodou podomácku vytvořených krémů je, že přesně víte, co si do nich dáváte. Neobsahují totiž přidané umělé látky. A bezesporu nejen krásně voní, ale i skutečně pomáhají naší pokožce. Základem pro všechny níže uvedené krémy je kakaové máslo.

Také vás může zajímat ...

1) Badyán

Toto koření hvězdicovitého tvaru původem z Číny je účinný bojovník proti bolestem a revmatismu. Na 50 gramů másla roztlučte v hmoždíři dva kusy badyánu na co nejjemnější konzistenci a smíchejte ingredience. Na pleť nanášejte ve večerních hodinách až po koupeli. Díky aktivním složkám bojujícím nejen proti revmatismu bude i vaše pleť vyživená a posílená.

2) Hřebíček

Tento krasavec pochází z Moluckých ostrovů a po staletí se využívá ve zdravotnictví. A dokonce i v kosmetice. Na 50 gramů másla roztlučte pět hřebíčků na prášek a spojte dohromady. Vhodný čas na mazání obličeje tímto krémem je v ranních hodinách. Uvolněné silice z hřebíčku, které působí dezinfekčně a anesteziologicky, pleť zklidňují a zvláčňují.

3) Skořice

Na začátek je důležité upozornit, že je lepší použít skořici celou, tu si sama rozemelte- uvolníte tak veškeré látky, nemůže se tedy stát, že by krém nebyl aktivní. Na 50 gramů másla využijte jeden až dva středně velké kusy. Kouzlo tohoto krému spočívá v jeho vůni a antibakteriálním účinku.

Skořice vaši pleť zbaví nečistot a unavenou kůži úžasně osvěží.

Oříšky a koření pleti doopravdy prospívají.

4) Citrusy

Zde se jedná převážně o krém na provonění obličeje. Do másla nakapejte pár kapek z citronu, pomeranče, mandarinky nebo jakéhokoli jiného citrusového ovoce, jež neodmyslitelně patří k Vánocům. Krém nemá zrovna léčivé aspekty, ale na druhou stranu svou pleť přírodně navoníte. Jestliže je vaše pleť náchylná a trpí na osypky, zkuste krém aplikovat nejprve v malé dávce na malém kousku obličeje.

Pokud se vyskytne nežádoucí vedlejší účinek, nepropadejte panice a krém smyjte tekoucí vlažnou vodou.

Citrusové plody obsahují vysoké dávky vitaminu C, ten pokožku projasňuje a dodává jí lepší barvu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama