Vánoční muffiny

Suroviny:  1 pomeranč  1 kostka čerstvého droždí  1 vanilkový cukr  1 vejce  150 ml mléka  15 g másla  400 g polohrubé mouky  50 g mandlí a cukru  80 g sušených meruněk a rozinek

Postup:  Do mísy vsypeme mouku, do středu uděláme jamku a do ní dáme 50 ml mléka, rozdrobené droždí a 1 lžíci cukru. Mísu přikryjeme a necháme ne teplém místě. Meruňky nasekáme a spolu s rozinkami je prohřejeme ve šťávě z pomeranče.

Mandle nasekáme a na pánvi je opečeme. Máslo rozpustíme a smícháme se 100 ml mléka.  Do mouky s kváskem zapracujeme mléko s máslem a meruňky a rozinky i se šťávou. Přidáme mandle, vanilkový cukr, cukr moučku, vejce, a pomerančovou kůru.

Těsto důkladně propracujeme a přikryté necháme vykynout. Vykynuté těsto ještě jednou prohněteme, vyklopíme na vál a vytvarujeme váleček, který rozdělíme na 20 dílků. Košíčky na muffiny vymažeme, naplníme těstem a pečeme asi 20 minut.

Po upečení je necháme zchladnout. Můžeme dle fantazie Vánočně dozdobit.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama