Váš byt podle FENG-ŠUEJ

Toužíte si vytvořit takový domov, ve kterém se vy i vaše rodina budete cítit skvěle?

Feng-šuej je starodávné čínské učení, které dokáže vytvořit příjemnou harmonii v prostoru a umožnit tak ideální proudění životní energie. Vytvořit harmonický a příjemný domov, kde naberete sílu a budete se cítit příjemně, je velkým uměním. Poradíme vám!

VCHOD A CHODBA

Také vás může zajímat ...

Pokud je pro vás důležité rodinné zázemí, měli byste mít masivní, pevné dveře. Už v nich byste měli cítit, že jste doma a v bezpečí. Vchodové dveře a chodba by měly vždy vítat rodinu. Na chodbu si pověste něco, co vám navozuje příjemné pocity – fotky z dovolené, vašich dětí či jejich obrázky. Cokoli, co je typické pro vaši rodinu.

Ve vstupním prostoru by mělo být vše jen po jednom kuse – jedna váza, jeden obraz. Boty schovejte do botníku. Věšák by měl sloužit jen na odkládání oblečení pro návštěvy. Bundy a kabáty schovejte do skříně.

V chodbě by neměl být žádný velký nábytek, ani masivní skříně.

OBÝVÁK

Obývací pokoj by měl být zařízený podle toho, co chce rodina v obýváku dělat. Uvědomte si, jestli se tu nejvíc budete dívat na televizi, povídat si, nebo jen tak se povalovat, a podle toho ho zařiďte. Ti, kteří se chtějí v obýváku bavit a hrát hry, by ho měly mít co nejsvětlejší. Důležité je nezastavět ho příliš nábytkem a vyhnout se záplavě knih, které energii ztěžují.

Jestliže se naopak celý den těšíte, že se v obývacím pokoji rozvalíte u televize a nebudete vůbec nic dělat, zařiďte si ho v tlumenějších barvách.

Pořiďte si bodová světla, jiné na čtení, jiné na televizi, a kupte závěsy, které tlumí energii.

LOŽNICE

V ložnici trávíte celé noci, čerpáte zde sílu a proto si při jejímzařizování dejte záležet. Volte raději tlumené barvy, tmavě modrou, nebo tmavě fialovou, které uklidňují. Sexuálně aktivní lidé by neměli v ložnici zapomenout na energii ohně. Pořiďte si sem svíčky, či barevné polštářky. Postel by měla mít za hlavou vyšší pelest, která vytváří pocit bezpečí.

V žádném případě ji nestavte proti dveřím, a to ani nohama. Vyvolává to pocit, že vás „vynesou nohama napřed“. Váš mozek by byl neustále ve střehu a nebyl by schopný vypnout ani v noci.

Ideální je mít postel ode dveří v úhlu 45 stupňů.

DĚTSKÝ POKOJ

Má sloužit na hraní, na spánek i na učení. Postel postavte tak, aby mělo dítě hlavu ke zdi a vidělo na vchod. V této části pokoje volte tlumené barvy nebo malbu s hvězdami, které připomínají noc. Pokud máte dvě děti, kupte jim palandu, navozuje pocit bezpečí. Hrací prostor by měl být otevřený a světlý. Dítě má mít možnost si zde hrát.

Sem se hodí zelené barvy, které evokují přírodu a otevřený prostor, v němž může dítě řádit. Od psacího stolu by dítě mělo vidět do pokoje, mít chráněná záda a bokem nebo před sebou vchod.

Ideální barva vymalování je žlutá, protože podporuje paměť.

KOUPELNA

Koupelna ani záchod nesmí být uprostřed bytu, ani naproti vchodovým dveřím. Vážou se k elementu vody, která stahuje energii dolů, takže může prohlubovat únavu. Vše byste měli zařídit tak, abyste energii zvedali nahoru. Proto nechte dlaždičky položit na výšku a pořiďte si i úzké a vysoké skříňky. Ručníky neskládejte do komínků, ale nechte je viset dolů.

I lahvičky a kartáčky jsou lepší postavené na výšku. Ideální je mít v koupelně také malé okno a nějakou květinu. Zrcadlo by v koupelně mělo mít vlastní nasvícení, aby odráželo světlo do prostoru.

Jako ideální malbu i doplňky volte nejlépe zelenou, světlemodrou, ale i oranžovou barvu.

KUCHYŇ

Tady se připravuje jídlo, které je zdrojem vaší energie, z které čerpáte celý den. V žádné kuchyni by nikdy neměli vedle sebe stát lednice a sporák. Vždy musí být od sebe oddělené kuchyňskými skříňkami a vzdálené od sebe, pokud možno, víc než dva metry!

Milovníci klasické české kuchyně by si měli pořídit masivní dřevěnou kuchyňskou linku a v zařízení kuchyně i malbě stěn použít zemité tóny barev, například béžovou, hnědou, okrovou.

Zelené tóny stěn a doplňků a jednoduchá kuchyňská linka jsou naopak ideální pro lidi, kteří rádi experimentují a libují si v lehkých, zdravých jídlech.

JÍDELNÍ KOUT

Do jídelny zvolte raději zemité tóny, od béžové po hnědou. Měl by v ní být i dostatek světla, hlavně nad stolem. V jídelním koutu byste měli mít dost místa i času na jídlo, které si pak můžete v klidu vychutnávat a získávat energii. Tak si i do života přivoláte i hojnost a bohatství.

Na zeď si pověste obrazy, na nichž je barevné zátiší s jídlem, nebo zrcadlo, v němž se bude odrážet jídelní stůl. Při jídle zapalujte na stole svíčky, energie ohně totiž zahřívá a pomáhá trávit. Pořiďte si také prostor takzvaných „rohů hojnosti“.

Kolem židlí i stolu nechte volný prostor, abyste do sebe nestrkali a dalo se okolo volně procházet.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...