Vášnivá Andalusie probudí vaše smysly

Domov žhavého flamenca, divokých býčích zápasů a výtečného červeného vína

Odpočiňte si na nádherných plážích a chuťové buňky si nechte rozplynout nad španělskými specialitami. K tomu ochutnejte andaluské víno a navštivte některou z mnoha skvostných památek.

Andalusie leží na jihu Španělska a patří k nejteplejším místům Evropy. Nejoblíbenějším cílem turistů je pak Slunečné pobřeží – Costa del Sol, které se táhne od Malagy až dolů na jih. Jeho název nevznikl náhodou, slunce zde svítí tři sta dní v roce.

Také vás může zajímat ...

Místa kolem Malagy a Marbelly nabízejí nepřeberné množství nádherných pláží a hotelových komplexů. Své kroky do těchto míst směřují i golfoví nadšenci, protože zde najdou úplné lány golfových hřišť. Costa del Sol je sice nejznámějším, ale zdaleka ne jediným pobřežím, na němž můžete strávit dovolenou.

Vody Středozemního moře omývají Costu de Almería s půvabnými rybářskými vesničkami a Costu Tropical, vyhledávanou zejména potápěči. Atlantik zase smáčí jemný písek pláže Costy de la Luz, která je oblíbená hlavně díky delfínům a velrybám.

Z Granady do Sevilly

Pokud chcete za kulturou, navštivte Granadu. Začněte na náměstí Plaza Nueva. Pokud vás nezláká nabídka některé z restaurací, jež je obklopují, projděte se ke katedrále a za návštěvu stojí také Muzeum parfémů.

Z Plaza Nuevy se vydejte do Alhambry. Toto město je nejdokonalejší a nejzachovalejší maurská památka na světě. Protože se Granada nachází na úpatí Sierry Nevady, připravte se na výšlapy do kopců, ale výhledy do kraje stojí za to.

Nejhezčí je pohled na Albaicín, granadskou arabskou čtvrť s malými bílými domky. Zatoužíte-li zažít atmosféru koridy, nejslavnější arénu, Plaza del Toros, najdete v Rondě. Její součástí je muzeum, kde si prohlédnete toreadorské kostýmy.

Za podívání stojí samozřejmě hlavní město Andalusie – Sevilla. Její Plaza de España si dokonce zahrála ve slavných Star Wars.

Jak chutná Andalusie

Příjemný chládek po chůzi žhnoucími sevillskými ulicemi vám přinese návštěva katedrály Panny Marie, kde jsou uloženy ostatky Kryštofa Kolumba.

Restaurace si zde na kvalitě jídel dávají opravdu záležet a svou nabídku mění podle toho, které čerstvé ryby ráno rybáři dodají. Ochutnejte tapas, malé porce různých jídel. Velkou lahůdkou jsou také čerstvé sardinky pečené na ohni přímo na pláži.

Po upečení se sypou solí a podávají s čerstvým salátem. A pokud bude menu nabízet rybu jako lubina nebo dorada, neváhejte. Další španělskou lahůdkou je iberská šunka a za ochutnání stojí i studená polévka gazpacho.

Základ tvoří několik kousků zeleniny a olivový olej. Polévka se stala hitem, pije se nejčastěji ze sklenice na víno, do níž jsou přidány kousky ledu.

Kam na nevšední výlet?

Kousek od městečka Tarifa, u pláže Paloma Beach, najdete obří písečné duny – jako v Africe. Pokud zatoužíte po trochu jiné zábavě, než se vám nabízí, navštivte muzeum vědy a techniky Parque de las Ciencias v Granadě.

Skvěle zabavíte sebe i děti na několik hodin. Také v městě Malaga se rozhodně nudit nebudete. Obklopuje ji několik příjemných pláží a je plná zábavy a zajímavostí. Mimo jiné se v tomto městě narodil Pablo Picasso a Antonio Banderas.

A zatoužíte-li po horách a klidu, užijte si výlet na sedlo Puerto de la Ragua v pohoří Sierra Nevada, kde je krásné ticho.

Letecký zájezd na 8 dní do 3hvězdičkového hotelu se snídaní pořídíte již od 14 000 Kč

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...