Vaz mu zlomily milionové dluhy

Jeho televizní Country Express úspěšně frčel českou hudební krajinou. Jeho čtyřměsíční syn se teprve rozkoukával na tomhle světě. Jenže tu byli i pořádně chrastící kostlivci ve skříni. Dluhy. Patrně to byly ony, kvůli nimž se Jiří Brabec na pronajaté chatě zastřelil.

Na první pohled neměl čerstvý šedesátník Jiří Brabec důvod k tomu, aby sám sebe sprovodil ze světa. V tom hudebním jeho jméno hodně znamenalo. Měsíc co měsíc dostával slušné tantiémy, jeho televizní pořad Country Express Praha – Nashville patřil dlouhodobě k těm nejsledovanějším.

Také vás může zajímat ...

Pořád se chtěl fotit se synem

A bylo to jen pár měsíců, co se potřetí v životě oženil s půvabnou country zpěvačkou Šárkou Rezkovou (*1969). Kdo by tenkrát tušil, že se společný syn Dominik narodí ve stejném roce, v němž jeho otec zemře?

„Až po jeho smrti mi došlo, proč chtěl, abych ho s Dominikem pořád fotila.Přál si, aby na něj měl syn památku, až vyroste,“ říkala tenkrát čerstvá vdova.

Šťastné manželství nedostalo osudem dost času.

O odchodu ze života mluvil dlouho

Krátce po osudném výstřelu si spousta jeho blízkých drbala hlavu. Vyčítali si, že mohli činu svého kolegy a kamaráda zabránit.O tom, že plánuje dobrovolný odchod ze života, totiž v posledních měsících občas mluvil. Brali to jako další z jeho oblíbených hodně černých vtípků.

Financí budeš mít do začátku dost

Manželka Šárka v rámci „hry na sebevraždu“ jednou dokonce nic netušíc podotkla, že doufá, že až se zabije, nenechá ji a děti úplně bez peněz.

Z jeho tehdejší odpovědi ji možná mrazí v zádech dodnes. Řekl prý, že si nemusí dělat starosti. Že financí bude mít na začátku nového života určitě dost.

Trhal nezaplacené složenky

Náhle ovdovělá Šárka najednou získala vysvětlení toho, proč se její muž v posledních dnech chovat tak podivně.Několikrát ho třeba přistihla, že roztrhal složenky místo toho, aby je zaplatil.

Když se zeptala, řekl jí, že se nic neděje. Že si dělá úplně zbytečné starosti. Zní to možná zvláštně, ale neměla důvod mu nevěřit.

Country Beat Jiřího Brabce patřil svého času k našim nejoblíbenějším kapelám.

Odešel bez rozloučení

A pak se zničehonic sbalil a beze slova rozloučení zmizel. Když se mu konečně dovolala, řekl jí, že jsou věci, které by ani manželka neměla vědět. A pak už byl telefon vypnutý.

A krátce poté stiskl pomyslný vypínač svého života i Jiří Brabec. V pronajaté chatě na Českobudějovicku proti sobě obrátil legálně drženou zbraň.

Vydírala ho mafie?

To, jak obrovské má dluhy, zjistila do té doby nic netušící Šárka už pár hodin po sebevraždě.To se totiž k jejich domu začali sjíždět hudebníkovi věřitelé a vymahači dluhů. Mávali v ruce papíry, směnkami, dluhopisy.

Padala slova jako exekuce, mafie, bílý kůň. Výsledná suma, kterou dlužil, byla jedním slovem astronomická.Mluvilo se o tom, že se blížila k 11 milionům korun.

Bylo nefér, že mi nic neřekl

Pro manželku Šárku začalo dlouhé období bezesných nocí.Dokonce ji nějakou dobu hlídala ochranka. „Zkusila jsem poplatit aspoň ty největší dluhy.A zjistila jsem, že vlastně nemáme ani na pohřeb.

“Nejhorší pro ni ale bylo vědomí, že svého manžela vlastně ani pořádně neznala.„A to, že si mě za těch okolností vůbec vzal.Připadalo mi nefér, že mi o těch strašných dluzích nikdy neřekl“.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Staré dobré časy

V pestré nabídce měsíčníku STARÉ DOBRÉ ČASY čtenáři najdou vzrušující příběhy ze soukromí českých i zahraničních hereckých a pěveckých legend nedávné minulosti.

Komentáře

reklama