Ve filmech hrál Luděk Sobota nesmělého, ale v soukromí úspěšně balil celebrity!

První manželství mu nevyšlo, druhé trvá dodnes. A mezitím měl spoustu románků!

Populární herec a komik Luděk Sobota (75) je v „civilu“ úplně jiný, než tak, jak jsme si ho zaškatulkovali. Je to přemýšlivý člověk, který mívá deprese a co se týká žen, má za sebou bouřlivé mládí!

Předtím, než Luděk Sobota (75) nastoupil na DAMU, vystudoval dopravní průmyslovku. A i když několikrát dokázal, že umí hrát i vážné role, jeho triumfem se staly ty komické. Ostatně díky té nejslavnější se dokonce podruhé oženil.

Také vás může zajímat ...

Jednu Dagmar měl, druhá ho nepřitahovala!

Slavný komik se oženil ještě předtím, než se díky filmu Jáchyme, hoď ho do stroje! stal hvězdou. Z prvního manželství měl syna. Po úspěchu zmíněného snímku přišly další role. Když natáčel komedii Jen ho nechte, ať se bojí!, byla jeho partnerkou před kamerou zpěvačka Helena Vondráčková (71). Nezůstalo jen u lásky ve filmu, byl z toho nakonec půlroční vztah.

Po letech Luděk nepřímo přiznal i další románek s jinou slavnou zpěvačkou, Marií Rottrovou (76). Tehdy herce novináři zaskočili, protože si myslel, že jeho dávná předsvatební epizoda zůstane navždy utajena. „Já prostě o některých věcech nemluvím. To nebyl žádný vztah,“ konstatoval na přímou otázku.

„Mám Marii Rottrovou velmi rád, tak ji pozdravujte, ale abych mluvil o našem vztahu, to je nesmysl.“ A ještě jednu celebritu s ním dávali novináři dohromady – jeho hereckou kolegyni Dagmar Patrasovou (62) – i tento krátký vztah Luděk přiznal. Jeho častou partnerkou ve filmech byla Dagmar Veškrnová (65), ale s tou nic neměl. „Ne že by se mi vyloženě nelíbila, ale sexuálně mě nepřitahovala.

Kdyby jo, možná by si dala říct a já taky,“ uvedl v jednom rozhovoru.

S tou nesmělostí to u něho tedy rozhodně nebylo tak, jak jsme zvyklí z oblíbených komedií!

Přiznala, že si ji vychoval!

Druhou ženou Luďka Soboty se stala Adriena Vlasáková (56). Ta samozřejmě oblíbeného komika dobře znala – osobně se s ním setkala při natáčení komedie Hodinářova svatební cesta korálovým mořem. Tam tehdy dělala klapku. Bylo jí teprve osmnáct let. Luděk se do ní okamžitě zamiloval, ale jejich seznamování probíhalo pozvolna. Vzali se po dvou letech chození.

Jsou spolu dodnes a Adriena svého manžela podržela nejen tam, kde se to očekává – třeba jako kuchařka, protože Luďkovy schopnosti v kuchyni jsou dost limitované. Stála při něm i ve chvílích, kdy se ho zmocňovaly deprese a úzkostné stavy, často spojované s kritikou jeho výkonů. Přiznala každopádně, že se s manželem nikdy nenudí, i proto, že mají stejný smysl pro humor.

Adriena každopádně ničeho nelituje. „Nějak si to sedlo a rozumíme si, ale taky je možné, že Luděk si mě trošku vychoval,“ přiznala.

„Je o osmnáct let starší a zkušenější.“

Konflikt, který ho mohl stát hodně!

Za minulého režimu míval Luděk Sobota občas problémy s vyššími místy a kvůli tomu mu například zakázali hrát v pohádce Honza málem králem – roli pak dostal Jiří Korn (69). Společně s Miloslavem Šimkem (+64) býval Luděk předvoláván k výslechům do Bartolomějské ulice. Mělo to prý typický průběh. „Posaďte se, řekli. Podívejte, já vám něco řeknu. My o vás víme všechno,“ vzpomínal herec.

„Když o mně víte všechno, proč se ještě na něco ptáte? říkal jsem. A celá další řeč se nesla v tomhle duchu.“ Jednou měl hodně namále, to když se dostal do konfliktu s vysokým funkcionářem Miroslavem Müllerem (+71), který měl na starosti kulturu. Luděk špatně zaparkoval v centru Prahy. Objevil se Müller.

„Vylezl jsem z auta a on na mě spustil, ať vypadnu, nebo že dostanu do držky,“ líčil komik. „Tak jsem si říkal, že tady už je to fakt síla. Kdejaký idiot mi tyká, a ještě mi říká, že mi dá do držky! Vylezl jsem z auta a zavolal na něj: Abys ty nedostal přes držku.“ Müllerova žena ho upozornila, o koho se jedná a Luděk ztuhl a omlouval se.

Naštěstí to nemělo následky a papaláš později dával historku k lepšímu při rozhovoru se sovětskými poradci.

Po dvou letech si pak dokonce myslel, že se s ním chtěl prát Šimek a ne Sobota!

Každý z nich chtěl hrát toho blbějšího!

Ze začátku Luďka mrzelo, že býval ztotožňován s rolemi koktavých popletů, protože je ve skutečnosti přemýšlivým člověkem. Později to ale vzal a dnes mu to lichotí. Znamená to totiž, že dělá něco dobře. Sympatie choval ke kolegovi Felixovi Holzmannovi (+81). Napsali spolu dokonce i jednu scénku, ve které by si zahráli, ale k vystupování nedošlo.

„Zjistili jsme totiž, že by nám to na jevišti spolu nefungovalo,“ přiznal Luděk.

Felix prý řekl, že každý z nich chce hrát toho blbějšího a to by na jevišti nefungovalo.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...