Ve svém druhém manželovi viděla Joanne K. Rowling dospělého Harryho Pottera!

Oba měli za sebou už jedno nepodařené manželství.

Patří k nejbohatším ženám světa. Má větší majetek než britská královna. Manžela, doktora Neila Murraye (45) ale našla slavná spisovatelka Joanne K. Rowling (51) až na druhý pokus.

Spisovatelské sklony prokázala Joanne Rowling už v šesti letech. Tehdy napsala povídku o nemocném králíčkovi. O něco málo později si společně se sestrou hrály se sourozenci ze sousedství. Zajímavé je, že nejčastěji to bylo na kouzelníky – a příjmení toho kluka znělo Potter!

Hodně krátké manželství

Po studiu na univerzitě pracovala Joanne jako úřednice v různých funkcích, ale moc jí to nebavilo. Zatím sama pro sebe si psala různé příběhy. Nápad na ságu o Harrym Potterovi dostala jednoho večera po cestě ve vlaku. Netušila, jak jednou s jejím životem zamává. Zatím jí čekaly střídavě špatné a dobré věci.

Také vás může zajímat ...

Tou špatnou byla předčasná smrt maminky, která podlehla v 45 letech roztroušené skleróze. Joanne odjela do Portugalska, kde si našla nejen práci, ale i manžela, televizního zpravodaje Jorge Arantese. Měla s ním dceru, ale manželství vydrželo jen krátce. Důvodem byly výrazné povahové rozpory.

Joanne o konci vztahu řekla: „Není obvyklé končit s manželstvím po tak krátké době, když tu nejsou opravdu vážné problémy. A já s tím mužem měla dítě. Jenže to nefungovalo a mně bylo jasné, že je čas odejít.

Nelituji toho.“

Svatba jen pro 15 lidí

Také anesteziolog Neil Murray už měl v době, kdy se s Joanne setkal, jedno nepodařené manželství za sebou. Vzal si svoji lásku z univerzity, rovněž lékařku, ale v roce1999 spolu přestali žít a o dva roky později se rozvedli. Joanne a Neila seznámili společní známí ve skotském Edinburgu. Spisovatelka v lékaři viděla dospělou verzi Harryho Pottera: měl krátké tmavé vlasy a nosil kulaté brýle.

Zamilovaná dvojice se rok nato domluvila na svatbě. Ta se konala dva dny po Štědrém večeru roku 2001. Ačkoliv Joanne už v té době byla bohatou a úspěšnou ženou, známou po celém světě, nepotrpěla si na žádnou okázalost. Obřad se odehrál v knihovně jejího domu ve Skotsku a bylo na něm přítomno jen 15 hostů z řad nejbližších příbuzných.

Původním plánem sice bylo vzít se při společném výletu na tropické ostrovy Galapágy, ale od tohoto nápadu museli Joanne a Neil upustit, když se zprávy o něm objevily v tisku.

Týden předtím ještě nevěřila

Ukázalo se, že Neil je opravdu tím pravým mužem. Týden před jejich prvním setkáním prý Joanne říkala kamarádce, jak by si představovala svého ideálního partnera: inteligentního, vyrovnaného, laskavého a sebevědomého. Kamarádka jí řekla, že takoví muži nejsou. Joanne si to myslela také a nevěřila, že by se ještě někdy mohla vdát. Potkala Neila a všechno je jinak.

Má s ním další dvě děti: syna a dceru. Někdo by řekl, že největší přání se splnilo Joanne už v době, kdy dosáhla světového úspěchu se svými knihami.

Pro ni ale bylo životním snem mít rodinu se třemi dětmi – a to teď má!

Na velkou svatbu si nepotrpěli!
Na velkou svatbu si nepotrpěli!

Jak to bylo s Harrym

Prvním, kdo slyšel příběh o Harrym Potterovi, byla sestra Joanne. Ta byla nadšená. V té době budoucí miliardářka finančně strádala a psala knížku po kavárnách, prý aby se vyhnula svému nevytopenému malému bytu. Román napsala na psacím stroji a rozeslala nakladatelstvím. Začala pracovat jako učitelka francouzštiny, ale zanedlouho se to změnilo.

Poté, co měl ohromný úspěch první díl ságy, už mohla Joanne na studené garsonky navždycky zapomenout!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...