Vedle milované manželky se cítí zase jako mladík

Byla to právě Lída, kdo nešťastného herce vrátil zpět do života. Saša dokonce kvůli své nové přítelkyni přestal pít.

Saša Rašilov (48), divákům známý třeba ze seriálu Modrý kód, prožil v uplynulých letech mnoho vzletů i pádů. Nyní je ale podruhé šťastně ženatý a se svou manželkou očekává narození dalšího potomka.

Není žádným tajemstvím, že se sympatický Saša Rašilov mladší (48) před několika lety rozvedl a jen krátce na to si pořídil novou rodinu. Ačkoli to českou veřejnost nejprve šokovalo, brzy mu všichni začali přát štěstí. Tím spíše, že na Sašovi bylo už zdálky dobře vidět, že mu nový život opravdu svědčí.

Také vás může zajímat ...

Narodil se do slavné rodiny

Saša Rašilov mladší se narodil 26. 7. 1972 v Praze na Zbraslavi do umělecké rodiny. Jeho tatínek byl známý kameraman, dědeček zase slavný herec Saša Rašilov starší (†63). Není divu, že měl pohledný mladík odjakživa blízko ke kumštu, stejně jako jeho mladší bratr, také herec Václav Rašilov (44).

Saša ještě během svého studia prošel mnoha známými divadly a také se začal objevovat v prvních filmech. Začínal jako dvacetiletý v úspěšném filmu Jana Hřebejka (53) Šakalí léta a o tři roky v kouzelné pohádce Kouzelný měšec.

Někdy neměli ani na nájem

V té době byl jeden z největších sympaťáků českého filmu poprvé ženatý. Jeho manželkou se totiž v roce 1993 stala herečka Vanda Hybnerová (51), dcera českého mima a divadelního pedagoga Borise Hybnera (†74).

Zamilovaný pár se stal pro příštích dvacet let pro ostatní vzorem velké manželské lásky a tolerance. Tím spíš, že hned po svatbě žili jako spousta jiných mladých manželů. Nejprve se prý občas stávalo, že neměli na nájem, později, když se jejich finanční situace zlepšila, všechno budovali spolu. Dokonce se naprosto spravedlivě dělili o péči o jejich dvě dcery.

Toužil po lásce na věčné časy

O to větší překvapení bylo, když se začalo proslýchat, že ti dva nejednou žijí odděleně. Saša se patrně najednou cítil v dlouholetém manželství jako vězeň a zatoužil po svobodě.

Ačkoli se ještě nějaký čas dušoval, že za jeho rozvodem s Vandou není nikdo třetí, brzy se začal na veřejnosti objevovat s Věrou Miťkovou (39), jejíž jméno figurovalo ve firmách s milionovým majetkem, které se zabývají nemovitostmi a zařizováním interiérům. Ačkoli si Saša od nového vztahu sliboval nehynoucí lásku na věčné časy, Věra ho brzy opustila.

Zase se cítil jako zamilovaný mladík

Rašilov naštěstí dlouho netruchlil a jen krátce na to se zakoukal do mladičké herečky Lídy Němečkové (33), dnes už Rašilovové. Sympatický herec se znovu cítil jako zamilovaný mladík a nebylo nic, co by pro svou novou lásku neudělal.

Brzy tak bylo všem lidem z jejich okolí jasné, že se tentokrát nejedná o žádnou krátkodobou aférku. Rašilov prý přestal kvůli nové přítelkyni úplně pít a dokonce mu ani nevadilo, že Lída kvůli pracovnímu vytížení nemá čas na vaření. Klidně se cestou natáčení stavil v restauraci a domů si pak odnes jídlo v plastikové krabičce.

Pil mnohem víc, než bylo zdrávo

Jak sám herec později řekl, teplé večeře a sterilně vygruntovaná domácnost rozhodně nikdy nepatřily k jeho prioritám. Mnohem důležitější pro něj byla pohoda, kterou vedle Lídy cítil.

A to přitom nebyly daleko časy, kdy měl Rašilov k alkoholu skutečně blízko. Jak se totiž později ukázalo, po rozvodu s Hybnerovou se stýkal s pochybnými lidmi, a pil mnohem víc, než bylo zdrávo. Nakonec to mělo dojít tak daleko, že známý herec musel vyhledat odbornou pomoc.

Lída ho vrátila zpátky do života

V okamžiku, kdy se zamiloval do Lídy, však byly jeho nedávné trable minulostí. Saša vedle své nové lásky pookřál a brzy bylo zřejmé, že to s Lídou myslí skutečně vážně.

Také začal nahlas hovořit o tom, že by měl se svou novou láskou rád dítě. Jeho přátelé mu pochopitelně nový vztah přáli. Moc dobře totiž věděli, že to byla právě Lída, kdo ještě nedávno nešťastného herce vrátil zpět do života.

Když se po nějakém čase ukázalo, že Lída opravdu čeká miminko, byl Rašilov doslova nadšený. Tehdy dokonce naznačil, že by se znovu rád oženili.

Měsíc tajil narození dcery

To ale rozhodně neznamená, že by se známý herec na veřejnosti chlubil vším, co se u nich doma událo nového. Když v létě 2017 přišla na svět krásná holčička Maruška (3), Saša její narození ještě měsíc před novináři skrýval. Pak se vše najednou provalilo, když Němečková přišla i s kočárkem na focení vlasové proměny, kterou Saša podstupoval.

„Ano, je to tak. 20. července se nám narodila dcera Marie,“ přiznal novopečený trojnásobný tatínek. V té době už herec také nahlas uvažoval o svatbě. Jejich pohádkový sňatek se konal o rok později, v létě 2018 na Valašsku, z kterého Lída pochází, a které miluje Saša tak miluje.

Nevěsta si sama navrhla šaty

Zamilovaní snoubenci si řekli své „ano“ v krásném kostele v Bratřejově. Tedy na stejném místě, kde na jaře téhož roku nechali pokřtít svou dcerku. Za svědky šli novomanželům ženichův bratr Václav Rašilov (44) a herečka Jana Pidrmanová (35).

Slavnostního obřadu a následné hostiny se účastnilo přes sto šedesát svatebčanů, které nevěsta překvapila nádhernými šaty, na jejichž návrhu se sama podílela.

Nařasenou širší sukni zdobily nápisy z českých slov láska nebo anglických love či Amore. To ženich se na rozdíl od Lídy držel osvědčené klasiky a pro svůj již druhý svatební den zvolil světle šedý oblek.

Známý herec se bojí pračky

Následující týdny a měsíce ukázaly, že je Rašilov ze své nové rodiny nadšený. Známému herci totiž nikdy nebyla péče o děti cizí, a tak se i o svou třetí dcerku Marušku klidně sám postaral, když se Lída začala pomalu vracet ke své práci.

Ostatně, známý herec se nikdy nevyhýbal ani domácím pracím. Jediné, co prý nezvládne, obyčejné praní v pračce. Z té má Saša doslova panický strach. O tom, že Sašovi jeho nový život svědčí, jasně hovoří i fakt, že jen krátce po narození Marušky začal uvažovat o dalším dítěti.

Bude to chlapeček nebo holčička?

Tehdy však byla Lída malinko skeptická, protože novinářům tvrdila, že by to asi nezvládla. Jak se ale nedávno ukázalo, herec svou milovanou manželku po nějakém čase patrně přesvědčil. Letos v dubnu se totiž v médiích objevila zpráva, že je Lída znovu těhotná.

Ačkoli už oba v té době znali pohlaví toužebně očekávaného miminka, stále si toto tajemství nechávají pro sebe.

Život znovu svedl dohromady dva bratry

Pohledný Saša Rašilov během svého života už několikrát změnil adresu. Když se oženil s Vandou Hybnerovou, žili spolu nejprve v centru Prahy na Starém městě. Jakmile ale začali mít pocit, že tam kvůli obrovskému množství turistů nemají klid, i s dcerami se odstěhovali na statek na Vysočině.

Po rozvodu s Vandou bydlel herec nějaký čas v Praze a když přišla na svět jeho třetí dcerka Maruška, vrátil se zpátky ke svým kořenům. Sympatický herec a jeho druhá manželka Lída dnes žijí na Zbraslavi v jednom domě společně s Václavem Rašilovem a jeho rodinou. Život tak znovu svedl dohromady dva bratry, kteří mají herectví v genech.

Zatímco starší Saša je divákům známý například ze seriálů Život na zámku, Ohnivý kuře a Modrý kód, mladší Václav si zahrál v oblíbených cyklech Místo nahoře, Proč bychom se netopili a Krejzovi. Oba jsou tak zářným příkladem toho, že jablko nepadá daleko od stromu, a že se talent opravdu dědí.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...